Nasz profile

Rusza Program Edukacyjny getSMarTer

Aktualności

Rusza Program Edukacyjny getSMarTer

Rusza Program Edukacyjny getSMarTer

Rozpoczęła się I edycja Programu Edukacyjnego getSMarTer, skierowanego do studentów kierunków informatycznych Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Śląskiej. Celem Programu jest umożliwienie studentom zdobycia wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej, a ponadto poznania codziennej pracy specjalistów IT w wiodących w branży firmach. Program Edukacyjny getSMarTer potrwa do stycznia 2015 roku.

W ramach Programu zaplanowano wiele wydarzeń informacyjno-edukacyjnych, takich jak warsztaty, które pozwolą studentom na poznanie konkretnych narzędzi przydatnych w przyszłej pracy specjalisty IT i podniesienie umiejętności komunikacyjnych, czy spotkania z pracodawcami oraz pracownikami firm IT, dzięki którym studenci będą mogli poznać potrzeby i oczekiwania stawiane wobec osób wchodzących na rynek pracy. Nie zabraknie też licznych konkursów motywujących młodych informatyków do ciągłego poszukiwania wiedzy i rozwoju swoich umiejętności z zakresu programowania.

Zaangażowanie firm w działania edukacyjne skierowane do studentów to doskonała okazja dla pracodawców do informowania przyszłych absolwentów o kompetencjach pożądanych z perspektywy branży. Studenci otrzymują natomiast możliwość uzupełnienia swojej wiedzy teoretycznej o umiejętności praktyczne, a tym samym zwiększenia swoich szans na rynku pracy. – komentuje Ewa Jankowiak, Specjalista ds. Rekrutacji w firmie SMT Software.

Dla tych, którzy będą chcieli bliżej zapoznać się z pracą w firmach informatycznych oraz zweryfikować swoją wiedzę w praktyce, przygotowano Program Ambasadorski, dzięki któremu najbardziej aktywni studenci będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w zarządzaniu projektami na uczelni. Udział w wydarzeniach oraz zaangażowanie w Program będzie dla studentów szansą na nawiązanie długoterminowej współpracy z jego partnerami – SMT Software i IT SupportGroup. W toku Programu obie firmy wyłonią grupę najlepszych studentów, którzy zaproszeni zostaną na praktyki i staże.

O szczegóły Programu Edukacyjnego getSMarter będzie można zapytać organizatorów i przedstawicieli jednej z firm partnerskich – SMT Software – podczas standów na uczelniach.

Już 23 kwietnia pojawią się oni na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki zaś 25 kwietnia na Politechnice Śląskiej na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki.

(Jakub Kołecki)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę