Nasz profile

Wielkie nadzieje – porywająca ekranizacja arcydzieła światowej literatury

Aktualności

Wielkie nadzieje – porywająca ekranizacja arcydzieła światowej literatury

Wielkie nadzieje – porywająca ekranizacja arcydzieła światowej literatury

Żyjący w ubóstwie sierota Pip niespodziewanie otrzymuje od tajemniczego darczyńcy olbrzymią fortunę. Pieniądze pozwalają mu na całkowitą zmianę życia – teraz Pip jest bogatym londyńczykiem. Swoją nową pozycję wykorzystuje, by pozyskać względy pięknej arystokratki Estelli, w której potajemnie kochał się od dziecka. Jednak szokująca tajemnica, kryjąca się za bogactwem Pipa, raz jeszcze odmieni jego losy, a także wszystkich, którzy są mu bliscy.

Porywająca ekranizacja arcydzieła światowej literatury z wielkimi kreacjami gwiazd światowego kina: Heleny Bonham Carter, Ralpha Fiennesa, Jeremy Irvine’a, Holliday Grainger. Wielkie nadzieje to epicka adaptacja słynnej powieści Karola Dickensa, której scenariusz napisał brytyjski autor bestsellerów David Nicholls. Całość wyreżyserował Mike Newell, twórca filmów Cztery wesela i pogrzeb oraz Harry Potter i Czary Ognia. Wielkie nadzieje są wielką powieścią o podziałach klasowych, o aspiracjach i wyniszczających ambicjach.

– Dickens jest świetnym pisarzem – tłumaczy producentka Karlsen. – Jego powieści doskonale się czyta, a Wielkie nadzieje to najbardziej klasyczna i najlepsza z nich. Poruszane w niej tematy są wciąż aktualne: dzieci skrzywdzone przez dorosłych, ludzie próbujący zacząć życie na nowo, zemsta, porzucenie, strach przed społeczeństwem, bieda, kobiety traktowane jak towar na sprzedaż. A podziały klasowe wciąż mają się dobrze, choć przybierają formy nie tak oczywiste, jak w XIX wieku.

– Choć ta powieść mówi o wielu poważnych tematach, to jednak przez większość czasu opowiada o zmaganiach dziewiętnastoletniego chłopaka, starającego się odkryć kim w rzeczywistości jest i kim tak naprawdę chce być – podkreśla Nicholls. – Przez kondensację akcji udało nam się dodać do tej historii także elementy thrillera i podkreślić nastrój tajemnicy.

Reżyseria: Mike Newell
Scenariusz: David Nicholls
Scenografia: Jim Clay
Kostiumy: Beatrix Aruna Pasztor
Montaż: Tariq Anwar
Zdjęcia: John Mathieson
Muzyka: Richard Hartley
Producenci: Stephen Woolley, Elisabeth Karlsen, Emanuel Michael, David Faigenblum
W rolach głównych: Jeremy Irvine – Pip, Holliday Grainger – Estella, Ralph Fiennes – Magwitch, Helena Bonham Carter – Panna Havisham, Robbie Coltrane – Pan Jaggers

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę