Nasz profile

Aktualności

Stery kariery

Stery kariery

Rusza I edycja Programu Edukacyjnego Stery kariery. Celem programu jest wsparcie studentów w planowaniu drogi zawodowej i zdobywaniu kompetencji poszukiwanych przez pracodawców z branży lotniczej. Pierwszym z zaplanowanych wydarzeń jest Program Ambasadorski, do którego rekrutacja rozpoczęła się już 15 maja.

Program Edukacyjny Stery Kariery umożliwi studentom Politechniki Rzeszowskiej i Akademii Górniczo – Hutniczej lepsze przygotowanie się do wejścia na rynek pracy. Dzięki zaangażowaniu w program będą mieli okazje rozwinąć kompetencje miękkie, poszerzyć wiedzę specjalistyczną i lepiej poznać wymagania pracodawców wobec absolwentów. Znajomość specyfiki pracy w różnych działach firm zaangażowanych w Program pomoże też studentom podjąć decyzje dotyczące swojej kariery. –– Współpracę z uczelniami podejmuje obecnie coraz więcej przedsiębiorstw. To dobry trend, bo tylko w ten sposób pracodawcy mogą mieć realny wpływ na kształtowanie u przyszłych absolwentów, a więc potencjalnej przyszłej kadry pracowniczej, konkretnych kompetencji – stwierdza Marta Górak–Kopeć, dyrektor Personalny firmy PZL Mielec, która jest partnerem Programu. – Z drugiej strony, na takiej współpracy korzystają studenci – zdobywają przydatne umiejętności, co jest dla nich cenne niezależnie od tego, do której firmy, czy na jakie stanowiska zdecydują się w przyszłości aplikować – dodaje Górak-Kopeć.

W ramach Programu Stery kariery, który potrwa do czerwca 2015 roku, odbędą się cykle warsztatów wiedzy i umiejętności miękkich, Dni Pracodawców na uczelniach partnerskich, konkursy branżowe z nagrodami, case studies. Planowane są także wizyty studentów w firmach partnerskich. Odbędą się również 2 edycje Programu Ambasadorskiego, który skierowany jest do studentów chcących zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe w branży lotniczej. Wszystkie wydarzenia zostaną uwieńczone uroczystą Galą podsumowującą.

Pierwszym wydarzeniem w ramach Programu Stery Kariery będzie Program Ambasadorski. Poszukiwani będą studenci II – IV roku, wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej oraz następujących wydziałów AGH: Budowa Maszyn i Lotnictwo, Inżynieria Mechaniczna i Robotyka, Inżynieria Metali, Metale Nieżelazne, Odlewnictwo, Informatyka Przemysłowa. Ambasadorzy zrealizują różnorodne zadania, które pozwolą im nawiązać pierwsze profesjonalne relacje biznesowe i poznać specyfikę pracy projektowej. Będą również motywowani do zgłaszania własnych pomysłów na działania programowe – najlepsze z nich zostaną zrealizowane przy wsparciu zespołu projektowego. Na Ambasadorów czekają różnorodne benefity, a część z nich otrzyma zaproszenia na staż w jednej z firm partnerskich. Rekrutacja do Programu Ambasadorskiego już się rozpoczęła, przez stronę internetową www.sterykariery.pl.

(Jakub Kolecki)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę