Nasz profile

Technikalia jak energetyk

Aktualności

Technikalia jak energetyk

Technikalia jak energetyk

Chociaż aura w sobotni wieczór była wyjątkowo senna, na koncercie głównym Technikaliów 2013 nie było mowy o ziewaniu. Występy Dubioza Kolektiv, Goorala i Buraka Som Sistema dały publice takiego kopa energetycznego jak morze Red Bulla.

Mimo silnej konkurencji ze strony odbywającego się w tym czasie Street Art Festiwalu, sobotni koncert Technikaliów zgromadził sporą publikę. Imprezę upływającą w strugach deszczu rozkręcili Bośniacy z Dubioza Kolektiv. Ich połączenie ska i elektroniki spowodowało masowy przepływ publiczności z wioski piwnej pod scenę.

Apogeum zabawy pod sceną spowodował koncert Goorala. Tańce, skakanie, wspólne śpiewanie i „Karczmareczka” na bis sprawiły, że chyba już nikt nie zwracał uwagi na coraz mocniejsze opady.

Na deser sceną zawładnęła Buraka Som Sistema. Był to prawdziwie festiwalowy występ, pełen interakcji z fanami. Portugalczycy między innymi zaprosili kilkadziesiąt dziewczyn z publiki do wspólnego tańca na scenie. Obok premierowych kawałków nie zabrakło największych hitów – Sound of Koduro czy Kalemba (wegue wegue), które sprawiły, że nawet największe sztywniaki poddały się dzikim pląsom.

Koncert główny Technikaliów 2013 był świetnym zastrzykiem energii przed zbliżającą się sesją. Oby za rok organizatorzy utrzymali równie wysoki poziom. Kto nie był niech żałuje.

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. W redakcji Pod Prąd przez całe studia. Obecnie dziennikarz Dziennika Bałtyckiego. Pisze cały czas, szlifuje warsztat, śledzi i informuje. Ale zawsze z zajawką na dobrą muzykę!

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę