Nasz profile

Ruszył Program Edukacyjny Ticket to Your Future

Aktualności

Ruszył Program Edukacyjny Ticket to Your Future

Ruszył Program Edukacyjny Ticket to Your Future

Rozpoczął się dwuletni Program Edukacyjny Ticket to Your Future, w ramach którego realizowane będą działania informacyjno-edukacyjne skierowane do studentów z Poznania i Wrocławia, m.in warsztaty, konkursy oraz spotkania z pracodawcami. Program ma zachęcić młodych ludzi do aktywnego kreowania własnej przyszłości zawodowej i wskazać im możliwości zatrudnienia, jakie daje branża outsourcingowa. 

Celem Programu Ticket to Your Future jest pomoc studentom w przygotowaniu się do wejścia na współczesny rynek pracy – w szczególności zainteresowanie ich karierą w mało rozpoznawalnej, ale dynamicznie rozwijającej się w branży outsourcingowej. Polska jest atrakcyjnym miejscem do lokowania nowych oddziałów międzynarodowych korporacji – inwestorów przyciąga m.in. potencjał dobrze wykwalifikowanych pracowników i duża liczba absolwentów szkół wyższych. Mimo kryzysu, centra usług wspólnych prowadzą nieustającą rekrutację – w szczególności pożądani są młodzi ludzie znający języki i otwarci na pracę w międzynarodowym środowisku. W prestiżowym zestawieniu „Tholons Top 100 Outsourcing Cities” wskazującym najbardziej atrakcyjne lokalizacje dla branży BPO (Bussines Proces Outsourcing) znalazły się aż trzy polskie miasta – można więc liczyć na dalsze inwestycje oraz rozwój już istniejących firm outsourcingowych, a co za tym idzie, powstanie kolejnych miejsc pracy dających młodym ludziom perspektywę stabilnego zatrudnienia.

Firmy wciąż szukają osób z dyplomami uczelni wyższych. Tylko łódzki oddział Infosys planuje do 2015 roku zrekrutować 2000 osób – mówi Natalia Wiśniewska, Specjalista ds. rekrutacji z Infosys BPO Poland, firmy partnerskiej Programu. – Zaangażowanie firmy infosys BPO Poland w działania edukacyjne skierowane do studentów jest inwestycją w budowanie przyszłej kadry branży outsourcingowej. Program Edukacyjny Ticket to Your Future może zarazem poprawić sytuację absolwentów na rynku pracy, jak i przyczynić się do dalszego rozwoju branży w Polsce – dodaje Wiśniewska.

Ticket to Your Future umożliwia studentom zdobycie, wychodzących poza program studiów, umiejętności i wiedzy związanych z outsourcingiem. Program jest dla młodych ludzi szansą na bliższe poznanie specyfiki pracy w branży BPO. Działania Ticket to Your Future są realizowane w dwóch ośrodkach akademickich: Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na obu uczelniach od maja działają studenci-ambasadorzy, którzy będą mogli skorzystać z przygotowanej przez firmę partnerską szansy rozwoju zawodowego. W ramach pełnienia funkcji Ambasadora wezmą udział w profesjonalnych szkoleniach rekrutacyjnych oraz otrzymają rekomendacje do programu praktyk i staży.

Już 25 czerwca Ambasadorzy odwiedzą siedzibę Infosys BPO Poland w Łodzi – w programie wizyty zaplanowano oficjalną Inaugurację Programu, warsztaty, zwiedzanie siedziby firmy oraz spotkanie z pracownikami poszczególnych działów.

Istotnym elementem Ticket to Your Future jest także badanie oczekiwań studentów wobec rynku pracy. Do końca czerwca młodzi ludzie będą mogli wyrazić swoje opinie w internetowej ankiecie i powiedzieć w jakim stopniu studia przygotowują ich do startu zawodowego, jakich pracodawców cenią i jak powinny wyglądać dobrej jakości praktyki i staże.

Przyszły rok akademicki będzie równie bogaty w wydarzenia Programu – zaplanowano m.in. Dzień Pracodawcy Infosys BPO Poland, całodniowe warsztaty tematyczne (Humanista w biznesie, Zarządzanie w BPO, SAP-kierunek z przyszłością) oraz konkursy przeznaczone zarówno dla kół naukowych, jak i pojedynczych studentów zainteresowanych branżą outsourcingową.

Ticket to Your Future realizowany jest w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami.

(Jakub Kołecki)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę