Nasz profile

Praskie Lato Filmowych Przedpremier

Aktualności

Praskie Lato Filmowych Przedpremier

Praskie Lato Filmowych Przedpremier

Od 20 do 22 sierpnia w Kinie Praha będzie można zobaczyć najlepsze tytuły kina artystycznego w ramach Praskiego Lata Filmowych Przedpremier. Podczas przeglądu zostaną zaprezentowane tytuły, które swoją oficjalną premierę będą miały dopiero jesienią tego roku. Wybrane filmy wcześniej można było oglądać na festiwalach filmowych w Wenecji, Cannes, Berlinie, Rotterdamie oraz Sundance, gdzie zostały docenione zarówno przez międzynarodową publiczność, jak i krytyków filmowych.

Widzowie rozpoczną filmową wyprawę od udziału w niesamowitej podróży nad morze z chorym na zespół Tourett’a Vincenta – Vincent chce nad morze, żeby za chwilę znaleźć się w pełnym kontrastów codziennym życiu mieszkańców dwóch klasztorów położonych w środkowej Grecji – Meteora. W Oh Boy! widzowie poznają perypetie niespełna 30-to letniego Niko, który właśnie został usunięty z uczelni i żyje beztrosko. W kolejnej projekcji w ramach przeglądu będzie można poznać rozterki 25-letniej Sity, młodej, zdolnej studentki, która odkrywa nieznane jej dotąd fakty z życia ukochanego dziadka – Ci, którzy żyją i umierają.

Poza wymienionymi tytułami podczas Praskiego Lata Filmowych Przedpremier będzie można również zobaczyć Pietę w reż. Kim Ki-Duka, która otwierała 19. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów oraz Szybki Cash 2 – kontynuację znakomitego szwedzkiego kryminału opartego na ekranizacji książki Jo Nesbo, który gościł na naszych ekranach pod koniec ubiegłego roku.

PROGRAM:

20 sierpnia (wtorek)
godz. 18.00 – Vincent chce nad morze
godz. 20.00 – Meteora

21 sierpnia (środa)
godz. 18.00 – Oh, Boy!
godz. 20.00 – Ci, którzy żyją i umierają

22 sierpnia (czwartek)
godz. 18.00 – Pieta
godz. 20.00 – Szybki Cash 2

Cena biletu – 7 zł
Kasa Kina Praha, Warszawa ul. Jagiellońska 26
tel. 22 343 03 10

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę