Nasz profile

Chłopskie widowisko na otwarcie

Aktualności

Chłopskie widowisko na otwarcie

Chłopskie widowisko na otwarcie

Po wielkim sukcesie Lalki Teatr Muzyczny w Gdyni doczekał się kolejnej udanej realizacji Wojciecha Kościelniaka.

Niewygodny i nieprzepracowany wciąż problem chłopskich korzeni naszego społeczeństwa w ostatnich latach doczekał się wnikliwych scenicznych analiz. Choć Chłopi Kościelniaka nie docierają w swej refleksji tak daleko jak choćby W imię Jakuba S. duetu Strzępka – Demirski, to zdecydowanie są czymś większym niż tylko barwną ilustracją do wybitnej powieści Reymonta.

Premiera spektaklu zbiegła się z otwarciem rozbudowanej widowni gdyńskiego Teatru Muzycznego. Wydaje się, że dzięki Chłopom zarządzający instytucją nie będą musieli drżeć o jej zapełnienie. Musical Kościelniaka to przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowane, efektowne widowisko. Duży, około stuosobowy zespół artystów, barwne stroje stylizowane na łowicki folklor, świetna choreografia – wszystko to robi wrażenie i nie pozwala na nudę, a to chyba w musicalach najważniejsze. Bardzo dobrze z rolą Jagny poradziła sobie Karolina Trębacz. Jej postać zdecydowanie wybija się z historii skrojonej przez Kościelniaka, zyskując wyraźną podmiotowość, mimo uwikłania w miłosny czworokąt. Reżyserowi udało się, przy okazji zbudowania dobrze skonstruowanego widowiska, poruszyć gdzieś na marginesie nasz kłopotliwy chłopski problem.

  • Chłopi
  • Reż. Wojciech Kościelniak
  • Teatr muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

(Źródło: tixar.pl)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę