Nasz profile

Labirynt przemocy

Aktualności

Labirynt przemocy

Labirynt przemocy

Po raz kolejny kino udowadnia, że najciekawsze historie w Stanach dzieją się na prowincji. Wszystko zaczyna się od typowego dla Amerykanów wydarzenia – Święta Dziękczynienia. Dwie rodziny spędzają standardowy świąteczny dzień, jedząc wspólnie kolację. Spokojna atmosfera szybko się rozpływa, zastąpiona przez ponurą deszczową aurę. Dwie dziewczynki, córki Doverów i Birchów, wychodzą z domu i przepadają bez wieści. Ich poszukiwań podejmie się lokalny policjant Loki (Jake Gyllenhaal), który nie ma na swoim koncie żadnej nierozwiązanej sprawy. Równolegle swoje śledztwo rozpoczyna jeden z ojców – Keller Dover (Hugh Jackman). Mężczyzna oskarża o porwanie miejscowego dziwaka, który wkrótce stanie się ofiarą przemocy roztrzęsionego ojca.

Denis Villeneuve stworzył niezwykle sugestywny obraz rozkładu moralnego mężczyzny, który w obliczu tragedii próbuje wymierzyć sprawiedliwość ponad prawem. Keller jest niekwestionowanym panem domu, który religijność i przywiązanie do rodziny łączy z zamiłowaniem do polowań. Jeżeli dodamy do tego fakt, że mężczyzna w obawie przed apokalipsą buduje schron we własnej piwnicy, to tak skonstruowana postać staje się świetnym materiałem na niespodziewanego psychopatę. Villeneuve nie skupia jednak swojej uwagi jedynie na Kellerze. Reżyser zbudował swoją historię także na coraz to nowych tajemnicach lokalnej społeczności, które w trakcie rozwoju fabuły wychodzą na światło dzienne. Ważną rolę odegra też początkowo nieskazitelny Loki, którego trudna przeszłość nada historii jaskrawości. Główną zaletą Labiryntu jest sposób budowania napięcia, które dodatkowo podkręca rozedrgana gra Hugh Jackmana, plasująca aktora na całkiem niezłej pozycji w oscarowym wyścigu.

  • Labirynt
  • Reż. Denis Villeneuve

Źródło: tixar.pl

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę