Nasz profile

W otchłani pięknego kosmosu

Aktualności

W otchłani pięknego kosmosu

W otchłani pięknego kosmosu

Grawitacja nie jest zwykłą superprodukcją. Alfonso Cuaronowi udało się stworzyć niesamowity świat, który urzeka zarówno jako widowisko, ale również jako minimalistyczna opowieść.

Film powstał za astronomiczną kwotę 80 milionów dolarów. Twórcom należą się słowa uznania, między innymi dlatego, że z takim budżetem i gwiazdami w głównych rolach po Grawitacji można się było spodziewać hollywoodzkiej kosmicznej sieczki, których w amerykańskiej kinematografii mamy już przecież wiele. Otrzymaliśmy natomiast bez wątpienia dzieło niezwykłe.

Obraz Cuarona rozpoczyna kilkunastominutowe ujęcie pokazujące lekarkę Ryan Stone (Sandra Bullock) i astronautę Matta Kowalsky’ego (George Clooney), pracujących w kosmicznej przestrzeni. Nagle dochodzi do wypadku. Część uszkodzonej satelity trafia w prom bohaterów, po czym rozpoczyna się piekielna walka o przetrwanie. Ryan będzie musiała odczepić się od części statku i osunąć w przestrzeń bez dna.

Twórcom udało się zbudować niezwykle sugestywny i realistyczny film. Całe napięcie Grawitacji wynika z umiejętnego rozegrania obrazu między grozą potężnego, wszechogarniającego i pięknego kosmosu a perspektywą drobin ludzkiej psychiki i emocji. Dzięki temu świat wewnętrzny bohaterów, załamanie Ryan a następnie jej odrodzenie uderzają z wielką mocą. Grawitacja to film łączący piękno kosmicznej przestrzeni, niepretensjonalną metafizykę i akcję, która ani przez moment nie daje widzowi szans na wytchnienie czy nudę.

  • Grawitacja
  • Reż. Alfonso Cuaron
  • Premiera: 11 październik 2013

Źródło: tixar.pl

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę