Nasz profile

Daj się wciągnąć!

Aktualności

Daj się wciągnąć!

Daj się wciągnąć!

Medionalia to ogólnopolska konferencja dla studentów, którzy interesują się szeroko pojętym dziennikarstwem i mediami.
– Chcemy, aby każdy uczestnik miał okazję zarówno do udoskonalenia swojego warsztatu dziennikarskiego, spojrzenia na media z innej perspektywy oraz do nawiązania kontaktu z osobami o tych samych zainteresowaniach z innych miast Polski – mówi Maciej Badowicz, jeden z organizatorów konferencji. – Dwa intensywne dni konferencji, 23 i 24 listopada, umożliwiają udział w debatach, seminariach i warsztatach o różnej tematyce. Obalamy mit, że media to obszar pracy i rozwoju tylko dla osób po studiach dziennikarskich czy polonistycznych. Inżynier z pasją, lekkim piórem i ciekawością świata może być świetnym dziennikarzem czy PRowcem, dlatego Medionalia odbywają się już po raz czwarty na Politechnice Gdańskiej – mówi Badowicz.

 

Każdego roku tematyka spotkań dobrana jest tak, aby była zgodna z kierunkiem rozwoju nowych mediów i zainteresowaniami młodych dziennikarzy. W tym roku studenci podejmą temat przyszłości dziennikarstwa, różnic między dziennikarzem a blogerem, przemian w obrębie środków masowego przekazu, etyce dziennikarskiej i wielu innych.

Prelegenci konferencji to między innymi: Jan Kreft (medioznawcza), Dorota Abramowicz (Dziennik Bałtycki), Włodzimierz Machnikowski (Radio Gdańsk), Dominik Werner (Gazeta Wyborcza), Wojciech Boros (Kwartalnik Artystyczny „Bliza”), Wojciech Suleciński (TVP Gdańsk) czy Maciej Moskwa (Freelance Photographer).

Medionalia to Rozwój, Doświadczenie i Integracja. To świetna atmosfera i zakręceni ludzie. To dwa dni pełne nowych doświadczeń, ciekawych tematów, ale też dobrej zabawy w studenckim i nie tylko gronie.

Rejestracja od 15 listopada na stronie Medionalia.pl

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę