Nasz profile

Płynące Wieżowce

Aktualności

Płynące Wieżowce

Płynące Wieżowce

Płynące Wieżowce to kolejny w tym roku film naświetlający temat trudny, a jednocześnie wyjątkowo na czasie, czyli kwestię homoseksualizmu. Jest to opowieść o skomplikowanej i zarazem niezwykle wstydliwej miłości dziejącej się w zakątkach miejskiego osiedla betonowych domów.

Zagadnienie homoseksualizmu jest ostatnio niezwykle chętnie poruszane zarówno w zagranicznym, jak i polskim kinie. Z tym właśnie tematem postanowił zmierzyć się tym razem Tomasz Wasilewski. Jego film to opowieść o bardzo zdolnym pływaku, Kubie (Mateusz Banasiuk), typowym samcu alfa, który niczego się nie boi i sieje postrach na swoim osiedlu. Ten, wydawać by się mogło, niezwykle silny mężczyzna dozna jednak ogromnego szoku psychicznego, gdy na osiedlu pojawi się Michał (Bartosz Gelner). Nowa postać okaże się być niezwykle atrakcyjna fizycznie dla Kuby, który w tym momencie odkryje swoją prawdziwą orientację seksualną.

Od tej pory zaczyna się wielowymiarowa walka głównego bohatera z samym sobą, z rodziną oraz oczywiście z otoczeniem znajomych. Walka jest trudna i bardzo nierówna. Okazuje się, że tolerancja ludzi sięga faktycznie momentu, kiedy problem zaczyna dotykać osób z grona, w którym się obracają. Film, co dosyć zaskakujące w polskim kinie, jest nasycony bardzo otwartymi scenami erotycznymi.

Historia opowiedziana przez Tomasza Wasilewskiego jest bardzo uniwersalna, a jej przekaz mógłby dotrzeć do widzów na całym świecie. Film o dużej głębi i ładunku emocjonalnym, stroniący jednak od niepotrzebnego patosu, jest z pewnością jednym z lepszych wytworów polskiego kina ostatnich lat.

  • Płynące Wieżowce
  • Reż. Tomasz Wasilewski
  • Premiera: 22 listopada 2013

Źródło:Tixar.pl

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę