Nasz profile

Nikt nie jest doskonały

Aktualności

Nikt nie jest doskonały

Nikt nie jest doskonały

Tytuł sztuki Simona Williamsa mógłby z powodzeniem posłużyć jako komentarz do jej realizacji na deskach Teatru Komedia. Bynajmniej nie przeszkadza to, by doskonale się na niej bawić.

Leonard (Jan Jankowski) jest mężczyzną w średnim wieku. Wykonuje pracę statystyka, ale po godzinach pisze powieści romantyczne. Jego nieco nudnawe usposobienie i kondycja nieudacznika, któremu wciąż brakuje pieniędzy, sprawiają, że w pewnym momencie opuszcza go żona. Leonard postanawia jednak wydobyć się z marazmu i wydać swoją książkę. Powieść zostaje przyjęta przez feminizującą redaktorkę Harriet Copeland (Edyta Olszówka) z wydawnictwa Miłość Jest Wszędzie.

Osią fabularną napędzającą komedię jest fakt, że książka zostaje wydana pod kobiecym pseudonimem. Leonard wie, że w innym wypadku romans zostałby odrzucony. Od tego momentu mężczyzna gra przed Harriet kobietę – Myrtle Banbury. Oczywiście w tym punkcie uruchamiają się wszystkie standardowe chwyty związane z udawaniem płci przeciwnej. Nieporadność w chodzeniu w szpilkach czy damskich ubraniach – wszystko to, choć dobrze znane, wciąż bawi publiczność.

Nikt nie jest doskonały to połączenie komedii z romansem. Wyreżyserowany przez Grzegorza Chrapkiewicza spektakl jest lekki, sprawnie zagrany, w ramach dobrze znanej konwencji. Nie znajdziemy w nim niczego specjalnie oryginalnego – zarówno tekst, jak i jego realizacja wpasowują się w dosyć ciasne stereotypy dotyczące płci. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że dla widza, który poszukuje chwili radości i powiewu romantyzmu, propozycja Teatru Komedia jest naprawdę godna polecenia.

  • Nikt nie jest doskonały
  • Reż. Grzegorz Chrapkiewicz
  • Teatr Komedia

Źródło: Tixar.pl

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę