Nasz profile

Staruszka, ”polibuda” w tym roku obchodzi urodziny

Aktualności

Staruszka, ”polibuda” w tym roku obchodzi urodziny

Staruszka, ”polibuda” w tym roku obchodzi urodziny

Podczas inauguracji jubileuszu Politechniki Gdańskiej można było, wyjątkowo, zwiedzić wieżę na budynku Gmachu Głównego, zrekonstruowaną zaledwie dwa lata temu. Na co dzień nie jest ona niedostępną dla zwiedzających. Jednakże, nasza redakcja miała okazję podziwiać widoki z ważącej 15 ton i wysokiej na 18 metrów wieży.

Obiekt został odbudowany po 67 latach. Na wieży zamontowano zegar oraz umieszczono rzeźbę przedstawiającą alegorię nauki. Wygląd zniszczonej w 1945 roku wieży odtworzył dr inż. arch. Wiesław Czabański z Wydziału Architektury.

Spoglądanie z wysoka na pełne przejęcia nauką do kolokwiów i egzaminów głowy studentów, jest godnym rozpoczęciem roku jubileuszowego na Politechnice Gdańskiej.

Staruszko, żyj nam 200, a nawet 300 lat!
Z okazji 110 urodzin – od naszej redakcji wszystkiego najlepszego!!!

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę