Nasz profile

Żywa Biblioteka – niech książka Ci odpowie

Aktualności

Żywa Biblioteka – niech książka Ci odpowie

Żywa Biblioteka – niech książka Ci odpowie

Poszerz horyzonty, poznaj ciekawych ludzi z różnych stron świata, spędź miło zimowy wieczór. Wszystko to za sprawą świątecznej edycji Żywej Biblioteki organizowanej przez Stowarzyszenie „Zmiana Tematu”. Wydarzenie prowadzone będzie w konwencji biblioteki, jednak Czytelnikom udostępniony zostanie „żywy” księgozbiór. Osoby z różnych kultur chętnie podzielą się wiedzą na temat zwyczajów świątecznych panujących w ich krajach. Książki „wypożyczać” można 12 grudnia od godziny 18:00 w klubokawiarni Resort przy ulicy Bielańskiej 1 w Warszawie.

Żywa Biblioteka to projekt umożliwiający jego uczestnikom poznanie innych kultur i zwyczajów z nimi związanych. Jego idea jest prosta – podczas wydarzenia Czytelnikom udostępnia się Katalog z tytułami i krótkimi opisami Książek, które można wypożyczyć na określony czas (nie więcej niż 30 minut). Obecni są także Bibliotekarze, czyli organizatorzy, którzy pomagają w wyborze tytułu Książki, wyjaśniają zasady funkcjonowania Biblioteki oraz czuwają nad pomyślnym przebiegiem wydarzenia. Rolę Książek pełnią ludzie, ich historia i kultura jest natomiast ich treścią. Każdy zainteresowany może te historie „przeczytać”, a następnie o nich podyskutować.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Społeczne „Zmiana Tematu”. Tworzą je społecznicy i pasjonaci, chcący działać w obszarze kultury, sztuki i edukacji, na rzecz jednostek i grup społecznych.
Więcej informacji o Stowarzyszeniu i imprezie dostępnych jest pod adresem internetowym: www.facebook.com/StowarzyszenieZmianaTematu
„Życie każdego z nas jest materiałem przynajmniej na jedną książkę.
Na dramat, na komedię lub na książkę kucharską”
Aleksander Kumor
 ()
CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę