Nasz profile

Kobieta w klatce

Aktualności

Kobieta w klatce

Kobieta w klatce

Kobieta w klatce to kryminał, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom policyjnej akcji i skandynawskich kryminałów. Film w reżyserii Mikkela Norgaarda, powstał na motywach bestsellerowej książki duńskiego autora – Jussiego Adlera-Olsena.

Film dość mocno odbiega od rzeczywistości przedstawionej w książce, a jego fabuła została znacznie uproszczona, jednak efekt tego zabiegu naprawdę dobrze się ogląda. Kobieta w klatce to przede wszystkim opowieść o pracy dwóch policjantów. Po bardzo nieudanej akcji policyjnej jeden z trzech poszkodowanych w jej wyniku funkcjonariuszy zostaje odesłany do oddziału Q. Oddział ten zajmuje się sprawami beznadziejnymi, czyli takimi, które już dawno zostały zamknięte i zapomniane bez rozwiązania. Tytuł filmu to pseudonim kobiety, której dotyczy jedna ze spraw, z którymi przyjdzie mu się zajmować w tym wydziale. Główny wątek akcji rozwija się niezwykle ciekawie, jednocześnie na drugim planie możemy obserwować problemy typowe dla zawodu policjanta i powiązane z tym aspekty psychologiczne. Widzimy początkową wzajemną nieufność nowych partnerów policyjnych, która w toku kolejnych śledztw zaczyna przeradzać się w bardzo poważną przyjaźń.

Z pewnością Kobieta w klatce to bardzo interesująca propozycja filmowa, która od pierwszej minuty trzyma w napięciu. Porządnie zrealizowana ekranizacja wyjątkowej książki.

  • Kobieta w klatce
  • Reż. Mikkel Norgaard
  • Premiera: 29 listopada 2013 (Polska)

Źródło: Tixar.pl

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę