Nasz profile

Dźwiękowy kwiecień w Instytucie Kultury Miejskiej

Aktualności

Dźwiękowy kwiecień w Instytucie Kultury Miejskiej

Dźwiękowy kwiecień w Instytucie Kultury Miejskiej

W kwietniu w Instytucie Kultury Miejskiej zagości współczesna muzyka. Odbędą się trzy koncerty, podczas których usłyszymy: emitera (Marcina Dymitra), Tomka Stawieckiego i Columbus Duo, zespół LXMP (Macio Moretti i Piotr Zabrodzki) z kontrabasistą Claytonem Thomasem, Michała Bielę i Enchanted Hunters. Na pierwszy z nich zapraszamy już 3 kwietnia o godz. 20.00 do Instytutu Kultury Miejskiej a na drugi 8 kwietnia o godz. 20.00 także w Instytucie Kultury Miejskiej, wstęp 10 zł.

3 kwietnia, godz. 20.00 – Marcin Dymiter aka emiter i Tomek Stawiecki oraz Columbus Duo

Koncert emitera promuję nową płytę „air | field | feedback” z udziałem Tomka Stawieckiego na klarnecie.

– W samym środku muzyki jest dźwięk. „air | field | feedback” to nowa odsłona emitera. Mikrofony, mikser, nośniki analogowe i cyfrowe, nagrania terenowe stają się instrumentami. Łącząc kompozycję, miks różnej jakości materiału dźwiękowego i improwizacji szukam możliwości syntezy analogowego cyfrowego brzmienia i organicznych połączeń w samym dźwięku – zapowiada płytę emiter.

Zapowiedzi płyty można posłuchać tutaj.

Columbus Duo również promować będzie swój najnowszy album – Salt. Wyprodukowany przez znakomitość polskiej sceny eksperymentalnej, Marcina Dymitera, jest już ósmym studyjnym albumem braci. Tym razem dzięki współpracy labelu DeadSailorMuzic, którym dowodzi jeden z braci, z Monotype Rec. Wydany został tylko na płycie winylowej. Grupa wzbogaca tu swój repertuar o tradycję elektronicznej psychodelii, wplatając ją w typową dla siebie, pełną napięcia i mroku niemelodyjność. Gitarowym eksploracjom bezkształtności towarzyszą minimalistyczne, śpiewane po francusku partie wokalu oraz elektroniczne tło, tworzone przy pomocy nowoczesnych pętli i krautrockowych klawiszy. Kompozycje opierają się na kontraście względnie oszczędnej, surowej formy z charakterystyczną dla braci Swoboda noise’ową ekspresją.

Dołącz do wydarzenia tutaj.

8 kwietnia, godz. 20.00 – koncert zespołu LXMP: Macio Moretti/Piotr Zabrodzki z kontrabasistą Claytonem Thomasem

Podczas koncertu usłyszeć będzie można trzecią z serii planowanych czterech płyt nagranych przez trio. Dwie poprzednie to albumy nagrane z wspólnie z Chadem Popple (Gorge Trio) i Kazuhisą Uchihashim. Trzecia płyta z serii nagrana została w zeszłym roku ze wspaniałym australijskim kontrabasistą – Claytonem Thomasem i wydana zostanie w kwietniu przez Lado ABC. Jej tytuł to „Krautcore Kamikaze”, instrumentarium to kontrabas, fortepian i perkusja, a muzyka to trudny do sklasyfikowania zderzacz hadronów należących do dwóch Polaków i jednego Australijczyka.

Dołącz do wydarzenia tutaj.

Trzeci koncert z cyklu „Dźwiękowy kwiecień w IKM” odbędzie się 26 kwietnia o godz. 20.00 i zagra na nim Michał Biela oraz Enchanted Hunters. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Informacje o biletach:

Wstęp: 10 zł – bilety do kupienia w punkcie informacji kulturalnej IKM od 1 kwietnia w godz. 10.00-18.00 od poniedziałku do piątku oraz w godz. 12.00 -16.00 w sobotę i niedzielę.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę