Nasz profile

Certyfikaty dla najlepszych studentów Politechniki Łódzkiej

Aktualności

Certyfikaty dla najlepszych studentów Politechniki Łódzkiej

Certyfikaty dla najlepszych studentów Politechniki Łódzkiej

W poniedziałek 24 marca na Politechnice Łódzkiej rozpoczął się cykl warsztatów „The Corning Academy”, które poprowadzą eksperci firmy Corning Optical Communications, jednego z najważniejszych partnerów uczelni. W zajęciach uczestniczyć będą najlepsi studenci wybrani przez przedstawicieli uczelni, a po ich zakończeniu uzyskają certyfikaty potwierdzające udział w programie.

Zajęcia odbywać się będą w marcu i kwietniu na Wydziałach: Chemicznym, Mechanicznym, Organizacji i Zarządzania oraz Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Patronat Honorowy nad imprezą objął Rektor Politechniki prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki.

Cykl spotkań otworzył warsztat „Warehouse management – zarządzanie gospodarką magazynową”, poprowadzony przez Marka Gagisa, Supply Chain Manager oraz Annę Kaczuba, Logistics Supervisor.

– Podczas warsztatów przekazujemy dużo informacji praktycznych i prowadzimy wiele ćwiczeń utrwalających, dlatego certyfikaty po zakończeniu podsumowują zdobycie przez młodego inżyniera umiejętności łączenia wiedzy teoretycznej z praktyką. Warsztaty przygotowaliśmy tak, by były kameralne i dzięki temu prowadzący mieli bezpośredni kontakt ze studentami – stwierdził Marek Gagis.

– Chcemy uświadomić studentom, że wiedza akademicka to podstawa w dążeniu do dalszego rozwoju, a podnoszenie kwalifikacji przekłada się w przyszłości na sukces zawodowy i satysfakcję z pracy – powiedział Marcin Kowalski, Test & Qualification Supervisor.

Uczestnicy szkoleń, których tematyka obejmuje m.in. obszar lean manufacturing, logistykę, inżynierię oraz zarządzanie projektami, poznają praktyczne zastosowanie omawianych pojęć, spotkają ekspertów z branży, a także wezmą udział w konkursach z nagrodami oraz uzyskają pierwszeństwo w rekrutacjach na staż do firmy Corning.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę