Nasz profile

Elżbieta Benkowska w Projektorni GAK

Aktualności

Elżbieta Benkowska w Projektorni GAK

Elżbieta Benkowska w Projektorni GAK

Projektornia GAK zaprasza 17 lutego o godzinie 18:00 na spotkanie z Elżbietą Benkowską – absolwentką reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. „Olena” – film nominowany do konkursu głównego krótkich filmów 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w 2013 roku – jest jej filmem dyplomowym.
Podczas spotkania porozmawiamy z reżyserką o jej twórczości, będzie można także zobaczyć jej trzy filmy: „Olena”, „Solo”, „Hokeistka 7”.

Jak pisze o sobie – nieprzypadkowo urodziła się w 55. urodziny Romana Polańskiego. Córka stoczniowca i księgowej, siostra matematyczki, wnuczka trzech Kaszubów i Obywatela Wolnego Miasta Gdańska, która postanowiła zostać reżyserem. Zaczęła od krótkiego filmu dokumentalnego o hokeistce, obecnie bardziej interesują ją filmy fabularne.
Elżbieta Benkowska jest nominowana do Kulturalnego Sztormu Roku 2013 w kategorii film/sztuki plastyczne.

Projektornia Gdański Archipelag Kultury
ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno
tel./fax. 58 343 46 91, projektornia.art.pl

(Anna Miler)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę