Nasz profile

Seminarium z Lucy Scher podczas Strefy Scenarzysty

Aktualności

Seminarium z Lucy Scher podczas Strefy Scenarzysty

Seminarium z Lucy Scher podczas Strefy Scenarzysty

Lucy Scher, szefowa Script Factory w Londynie poprowadzi seminarium dla profesjonalistów na 20. Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów. Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia (poniedziałek), o godz. 12:00, w kinie Praha w ramach programu Strefa Scenarzysty.

Seminarium skierowane jest nie tylko do scenarzystów, ale także do producentów, redaktorów i wszystkich osób, które w swojej pracy mają do czynienia z analizą i oceną scenariuszy.

Lucy Scher opowie o analizie i ocenie scenariusza oraz o metodach pracy ze scenarzystą w procesie developmentu. W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się, na czym polega profesjonalna ocena scenariusza i jakie wnioski płyną z niej dla scenarzysty. Scher pokaże również, jak napisać rzeczowy i klarowny raport na temat scenariusza i jakie elementy powinien zawierać. Szefowa Script Factory zdradzi również, jaką wiedzą powinna dysponować osoba oceniająca scenariusze.

Lucy Scher – dyrektor Script Factory w Londynie. Autorka książki “Reading Screenplays. How to Analyse and Evaluate Film Scripts”. Stworzyła pierwszy w Wielkiej Brytanii kurs analizowania i developmentu scenariuszy, który przez dziesięć lat prowadzony był w Script Factory, a następnie stał się podstawą kursu dyplomowego w National Film and Television School w Londynie. „Diploma in Script Development” to pierwszy kierunek akademicki tego typu na świecie. Lucy Scher pracowała nad developmentem wielu scenariuszy filmów krótkich i pełnometrażowych, fabularnych i dokumentalnych. Scenarzyści, z którymi współpracowała to m.in. Paul Fraser, Lana Citron, Sean Hughes, Ash Ditta, Justin Kerrigan, Nick Broomfield, Gavin Hood, Richard Jobson, Michael Walker. Opracowywała i prowadziła również kursy dla wielu film producenckich w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

20. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów odbywa się w warszawskim kinie Praha od 6 do 13 kwietnia. Festiwal prezentuje polskiej publiczności filmy, które wcześniej zdobyły rozgłos na międzynarodowych festiwalach. Strefa Scenarzysty to warsztatowo-wykładowa część Wiosny Filmów. Impreza ma na celu promowanie wiedzy na temat sztuki pisania scenariuszy filmowych i zawodu scenarzysty. Mecenasami 20. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów są Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Strefy Scenarzysty jest Akademia Fotografii.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę