Nasz profile

Kulturalna Wymiana o blogach kulturalnych

Aktualności

Kulturalna Wymiana o blogach kulturalnych

Kulturalna Wymiana o blogach kulturalnych

15 kwietnia o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się spotkanie KaWy – Kulturalnej Wymiany z blogerami piszącymi o szeroko rozumianej kulturze. Uczestnicy i uczestniczki spotkania rozmawiać będą o roli bogów we współczesnej kulturze. Gośćmi spotkania będą Anna Matusewic autorka bloga „Misja K.S.I.Ą.Ż.K.A” oraz Małgorzata Rybakowska tworząca blog „Okruchy kultury”.

Czy blogi są rodzajem działalności kulturalnej, przejawem twórczości autorów czy może sposobem na promocję kultur? Podczas spotkania zastanowimy się też jak instytucje i organizacje kulturalne mogą korzystać z bogów, prowadząc je samemu i współpracując z autorami już istniejących blogów – zapowiada KaWę jej koordynatorka – Natalia Brylowska z Obserwatorium Kultury.

Data: 15 kwietnia, godz. 18.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Temat: Blogi o kulturze

KaWa odbywająca się co miesiąc w Instytucie Kultury Miejskiej to czas i miejsce na swobodną wymianę doświadczeń, dobrych praktyk oraz nawiązanie kontaktów, które mogą zaowocować współpracą między ludźmi kultury: pracującymi w instytucjach i organizacjach kulturalnych, niezależnymi animatorami kultury oraz wszystkimi pragnącymi aktywnie zaangażować się w działalność kulturalną.

Spotkania mają charakter nieformalny, sprzyjający nawiązywaniu relacji między uczestnikami, dlatego po wstępie teoretyczno-praktycznym każdy może zadawać pytania gościom, wymieniać się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z pracą w kulturze i dla kultury.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę