Nasz profile

Spotkanie z prof. Philipem Zimbardo

Aktualności

Spotkanie z prof. Philipem Zimbardo

Spotkanie z prof. Philipem Zimbardo

Czy każdy z nas może zostać bohaterem dnia codziennego? Jak stworzyć system do czynienia dobra? Po co nam heroizm? Prof. Philip Zimbardo przedstawi koncepcje bohaterstwa w życiu codziennym podczas wykładu, który odbędzie się w środę 9 kwietnia 2014 o godz. 19.00 w Barze Studio na Placu Defilad 1 w Warszawie.

Profesor Philip Zimbardo amerykański psycholog, emerytowany profesor Uniwersytetu Stanforda, od 2011 r. doktor honoris causa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, wygłosi wykład, podczas którego wyjaśni na czym polega koncepcja bohaterstwa w życiu codziennym. Profesor przybliży uczestnikom nowatorską koncepcje edukacyjno-społecznego projektu Heroic Imagination Project (projekt bohaterskiej wyobraźni), którego celem jest rozwijanie umiejętności empatii oraz kształtowanie i budowanie postaw sprzyjających współpracy i wzajemnej pomocy.
Opowie również o innowacyjnym centrum, które zostanie uroczyście otwarte 14 kwietnia 2014 w Katowicach w dzielnicy Nikiszowiec. Zimbardo Youth Center (Centrum Zimbardo) będzie pierwszym tego typu młodzieżowym centrum na świecie, którego patronem będzie prof. Zimbardo. Centrum ma być miejscem spotkań i dyskusji młodych ludzi, jak i wymiany doświadczeń międzypokoleniowych w celu rozwoju społeczności lokalnej Nikiszowca.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rejestracja na adres e-mail: biuro@barstudio.pl.
Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/barstudio.warszawa.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę