Nasz profile

Warszawskie Dni Informatyki

Aktualności

Warszawskie Dni Informatyki

Warszawskie Dni Informatyki

25-26 marca na Wydziale MINI Politechniki Warszawskiej odbyła się jubileuszowa, piąta edycja Warszawskich Dni Informatyki. Wydarzenie współorganizowali studenci z warszawskich uczelni: PW, WAT, UW, SGGW, PJWSTK, UKSW, SGH oraz WIT, a sponsorowali Asseco Poland, Accenture oraz Sygnity.

Uczestnicy wysłuchali prelekcji oraz wzięli udział w warsztatach Od zera do bohatera, przygotowanych przez znanych ekspertów i studentów. Wystąpienia podzielono na ścieżki tematyczne: IT Management, IT Development, Web Development, Mobile Development oraz Infrastruktura & Sieci.

Najważniejszym z wydarzeń towarzyszących była Giełda Pracy IT. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu wystawców oferujących pracę i praktyki w obszarze informatyki. Na uwagę zasługiwały również turnieje gier na konsolach, afterparty oraz konkursy z nagrodami.

W przeddzień konferencji odbył się Panel Rektorski w Senacie RP. Gospodarzami byli senatorzy – prof. Marek Rocki i prof. Kazimierz Wiatr, a uczestnikami rektorzy warszawskich uczelni i przedstawiciele świata biznesu oraz studenci z kół naukowych i samorządów. W ramach panelu odbyła się dyskusja dotycząca największych wyzwań związanych z informatyką w polskiej nauce.

Kończymy 5 edycję i już zaczynamy myśleć o następnej, widzimy możliwości takich zmian Warszawskich Dni Informatyki, by następna konferencja lepiej odpowiadała na potrzeby studentów i absolwentów – podsumowuje Aleksandra Jaskulak, koordynator WDI. – Wydarzenie od początku istnienia gromadziło setki, a obecnie tysiące uczestników, więc widzimy potrzebę dalszego rozwoju. Zapraszamy na WDI 2015!

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę