Nasz profile

Czy szkoła pomaga w wyborze studiów?

Aktualności

Czy szkoła pomaga w wyborze studiów?

Czy szkoła pomaga w wyborze studiów?

Młodzi ludzie, którzy kończą szkołę średnią, stają przed bardzo ważnymi pytaniami. Co dalej? Jaką uczelnię wybrać? Co robić w przyszłości? Kto powinien pomóc im w znalezieniu odpowiedzi? Podczas debaty oksfordzkiej „Szkoła pomaga w wyborze studiów” rozmawiać na ten temat będą uczniowie, psychologowie, przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz uczelni wyższych. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca 2014 r. o godz. 14.00 w SWPS Wrocław, ul. Ostrowskiego 30b.

Poglądy na temat edukacji w Polsce wymienią dwie drużyny. W pierwszej znajdą się przedstawiciele liceów i oświaty, m.in. Janina Jakubowska – zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty we Wrocławiu; Jadwiga Parka, wicedyrektor I LO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy oraz Jakub Wierzbicki – uczeń. Spór prowadzić będą
z profesorami, wykładowcami i studentami wrocławskich uczelni wyższych, m.in. dr hab. Igorem Borkowskim – dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej SWPS, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego oraz SWPS; dr hab. Beatą Raszką – Prodziekanem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Łukaszem Furgą – studentem Politechniki Wrocławskiej.

 

Idea debat oksfordzkich narodziła się w brytyjskim środowisku uniwersyteckim. Charakteryzują się one ściśle określonymi zasadami dotyczącymi czasu i sposobu przeprowadzania dyskusji oraz wysoką kulturą prowadzenia sporu. Nad całością czuwa marszałek debaty, który pozwala również na czynny udział publiczności. Debata oksfordzka organizowana jest przez studentów SWPS Wrocław w ramach Dnia z dziennikarstwem. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy kierować na adres kaugustyn1@st.swps.edu.pl

Następnie, w godzinach 16.00-17.00, odbędą się warsztaty kreatywne. Spośród 7 propozycji będzie można wybrać takie zajęcia, na których uczestnicy m.in. udoskonalą swoją pracę w zespole, popracują z kamerą i mikrofonem, poznają podstawy robienia fotografii dziennikarskiej i pobudzą swoją kreatywność rysunkową. To wszystko w ramach warsztatów, na które obowiązują zapisy pod adresem email: strefa.wroclaw@swps.edu.pl.

 

Na koniec Dnia z dziennikarstwem odbędzie się otwarte spotkanie z dr. Dominikiem Lewińskim, który opowie o twórczym rozwiązywaniu problemów, zwiększaniu kompetencji komunikacyjnych oraz nowatorskich technikach oratorskich. Wykład odbędzie się o godz. 18.00 we wrocławskim Empiku Renoma.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Kocha książki, lubi szyć i produkować swoje kosmetyki. Zakręcona co jakiś czas na punkcie uczenia się czego nowego. Od wielu lat recenzuje książki. Absolwentka wydziału chemicznego na Politechnice Gdańskiej.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę