Nasz profile

Czy szkoła pomaga w wyborze studiów?

Aktualności

Czy szkoła pomaga w wyborze studiów?

Czy szkoła pomaga w wyborze studiów?

Młodzi ludzie, którzy kończą szkołę średnią, stają przed bardzo ważnymi pytaniami. Co dalej? Jaką uczelnię wybrać? Co robić w przyszłości? Kto powinien pomóc im w znalezieniu odpowiedzi? Podczas debaty oksfordzkiej „Szkoła pomaga w wyborze studiów” rozmawiać na ten temat będą uczniowie, psychologowie, przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz uczelni wyższych. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca 2014 r. o godz. 14.00 w SWPS Wrocław, ul. Ostrowskiego 30b.

Poglądy na temat edukacji w Polsce wymienią dwie drużyny. W pierwszej znajdą się przedstawiciele liceów i oświaty, m.in. Janina Jakubowska – zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty we Wrocławiu; Jadwiga Parka, wicedyrektor I LO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy oraz Jakub Wierzbicki – uczeń. Spór prowadzić będą
z profesorami, wykładowcami i studentami wrocławskich uczelni wyższych, m.in. dr hab. Igorem Borkowskim – dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej SWPS, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego oraz SWPS; dr hab. Beatą Raszką – Prodziekanem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Łukaszem Furgą – studentem Politechniki Wrocławskiej.

 

Idea debat oksfordzkich narodziła się w brytyjskim środowisku uniwersyteckim. Charakteryzują się one ściśle określonymi zasadami dotyczącymi czasu i sposobu przeprowadzania dyskusji oraz wysoką kulturą prowadzenia sporu. Nad całością czuwa marszałek debaty, który pozwala również na czynny udział publiczności. Debata oksfordzka organizowana jest przez studentów SWPS Wrocław w ramach Dnia z dziennikarstwem. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy kierować na adres kaugustyn1@st.swps.edu.pl

Następnie, w godzinach 16.00-17.00, odbędą się warsztaty kreatywne. Spośród 7 propozycji będzie można wybrać takie zajęcia, na których uczestnicy m.in. udoskonalą swoją pracę w zespole, popracują z kamerą i mikrofonem, poznają podstawy robienia fotografii dziennikarskiej i pobudzą swoją kreatywność rysunkową. To wszystko w ramach warsztatów, na które obowiązują zapisy pod adresem email: strefa.wroclaw@swps.edu.pl.

 

Na koniec Dnia z dziennikarstwem odbędzie się otwarte spotkanie z dr. Dominikiem Lewińskim, który opowie o twórczym rozwiązywaniu problemów, zwiększaniu kompetencji komunikacyjnych oraz nowatorskich technikach oratorskich. Wykład odbędzie się o godz. 18.00 we wrocławskim Empiku Renoma.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również
Aleksandra Tomaszewska

Kocha książki, lubi szyć i produkować swoje kosmetyki. Zakręcona co jakiś czas na punkcie uczenia się czego nowego. Od wielu lat recenzuje książki. Absolwentka wydziału chemicznego na Politechnice Gdańskiej.

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę