Nasz profile

Otwarcie sezonu w Teatrze Małym w Manufakturze

Aktualności

Otwarcie sezonu w Teatrze Małym w Manufakturze

Otwarcie sezonu w Teatrze Małym w Manufakturze

Po wakacyjnej przerwie Teatr Mały działający w Manufakturze powraca z nowymi premierami. Podczas najbliższych spektakli widzowie będą mieli okazję raz jeszcze zakochać się w Czechowie, przypomnieć sobie wszystkie dzieła Szekspira oraz wzruszyć się przy piosenkach Wojciecha Młynarskiego. Pierwszy jesienny pokaz odbędzie się w czwartek, 18 września.

We wrześniu widzowie Teatru Małego będą mogli podziwiać twórczość „mistrza małych form”. Jednoaktówki dziewiętnastowiecznego dramatopisarza – „Oświadczyny”, „Niedźwiedź” oraz „Łabędzi śpiew” połączone kanwą melodyjnej piosenki po raz kolejny staną się okazją do „Romansu z Czechowem”. Sceniczna historia poprowadzi gości poprzez zabawne, sytuacyjne scenki przywodzące na myśl codzienne życie mieszkańców carskiej Rosji. W piątek, 26 września, Teatr Mały zaprosi na premierową wycieczkę w czasie do barwnych i pełnych absurdu czasów PRL-u. Spektakl „Młynarski sentymentalnie: Wesołego powszechnego dnia” to nostalgiczna opowieść snuta za pomocą piosenek Wojciecha Młynarskiego. Libretto napisane w latach 80. ma wymiar uniwersalny i opowiada o niezmiennych wartościach istotnych w życiu każdego człowieka, stosunkach międzyludzkich, rodzinie i poszukiwaniu miłości. W jesiennym repertuarze nie zabraknie popularnego spektaklu „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)”, czyli żartobliwej wariacji na temat dzieł najsłynniejszego dramaturga. To propozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać twórczość Szekspira w pigułce, miłośników literatury angielskiej, amatorów komedii oraz osób, które cenią pastisz i parodię w doskonałym wydaniu. Ten nietypowy zestaw to efekt połączenia fragmentów fabuł z żonglerką popularnymi cytatami oraz odwołaniami do stereotypowej znajomości jego dzieł. Nie zabraknie „Makbeta” w góralskim klimacie, „Romea i Julii” zagranych, zgodnie z zasadami teatru elżbietańskiego, wyłącznie przez męską obsadę, „Kronik królewskich” w formie meczu piłkarskiego oraz „Otella” zaprezentowanego w rytmie rapu. Na widzów czeka wiele niespodziewanych zwrotów akcji podanych w lekkiej i zabawnej formie.

W piątek, 17 października, Teatr Mały zaprosi natomiast na premierę „Balladyny”, połączoną z benefisem 50-lecia pracy artystycznej Marka Kołaczkowskiego. Aktor, niegdyś związany ze sceną Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, jest jednym ze współzałożycieli Teatru Małego działającego w Manufakturze. Repertuar i cennik biletów dostępny jest na stronie www.teatr-maly.pl.

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę