Nasz profile

Polska drużyna na podium konkursu CIMA Global Bussines Challenge 2014

Aktualności

Polska drużyna na podium konkursu CIMA Global Bussines Challenge 2014

Polska drużyna na podium konkursu CIMA Global Bussines Challenge 2014

Drużyna Synergy Consultants z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zdobyła trzecie miejsce w prestiżowym konkursie CIMA Global Business Challenge (GBC) 2014. Chartered Institute of Management Accountants to najważniejsza i największa na świecie profesjonalna organizacja, zrzeszająca specjalistów ds. rachunkowości zarządczej. Zadaniem uczestników finału, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Bombaju, było rozwiązanie studium przypadku opartego na rzeczywistej sytuacji biznesowej. Konkurs dla studentów zorganizowano we współpracy z firmą Barclays.

Celem międzynarodowego konkursu GBC jest uwolnienie potencjału drzemiącego w liderach biznesu młodego pokolenia oraz sprawdzenie ich umiejętności pracy w zespole, zdolności biznesowych i prezentacyjnych podczas rywalizacji z najzdolniejszymi kolegami z całego świata. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 14 tysięcy studentów z różnych krajów świata, którzy w eliminacjach krajowych i regionalnych walczyli o miejsce w globalnym finale w Bombaju.

Polska drużyna z Wrocławia – Synergy Consultants – przystąpiła do konkursu w składzie: Mateusz Pliszka, Marcin Gorączko, Kamil Olejnik i Milena Bogucka. W finale przedstawili rozwiązanie studium przypadku przed jury złożonym z czołowych światowych ekspertów z dziedziny finansów  takich firm i organizacji, jak: Barclays, Siemens, SABMiller czy CIMA.

Etap krajowy miał miejsce w czerwcu br. Łodzi, gdzie zwycięska drużyna rywalizowała z 49 zespołami z całej Polski. Tytuł mistrza Polski zapewnił jej awans do globalnego finału w Indiach. W Bombaju, w pierwszej rundzie Synergy Consultants pokonali 18 drużyn i wraz z sześcioma innymi zespołami przeszli do decydującej rozgrywki finałowej.

GBC przyciąga coraz liczniejsze grono uczestników: w 2009 r. w konkursie współzawodniczyły zespoły z ośmiu, a w 2014 r. już z 24 państw i regionów. Oprócz drużyny z Polski w finale znaleźli się zawodnicy z: Australii, Bangladeszu, Chin, Ghany, Hongkongu, Indii, Indonezji, Irlandii, Malezji, Bliskiego Wschodu (drużyna reprezentująca cały region), Birmy, Nepalu, Nowej Zelandii, Pakistanu, Filipin, Rosji, Singapuru, Sri Lanki, RPA, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Zambii.

Każdy z finalistów powinien być dumny z tego, że dotarł tak wysoko. Członkowie jury mieli przed sobą niezwykle trudne zadanie, ponieważ zawodnicy zaprezentowali zdumiewająco wysoki poziom umiejętności biznesowych. O samym konkursie z perspektywy uczestnika wypowiedział się Mateusz Pliszka, członek polskiej drużyny Synergy Consultants: –Poziom konkursu, szczególnie na finale w Indiach, był niezwykle wysoki. Pod koniec decydowały naprawdę detale oraz umiejętność zachowania spokoju i opanowania stresu na scenie. Swoją drogą był to chyba najtrudniejszy element konkursu. Występowanie przez licznie zgromadzoną publicznością budziło nerwy w nas wszystkich, a świadomość, że jesteśmy oceniani przez specjalistów z branży wcale nie pomagała. Mimo to, świetnie poradziliśmy sobie z zadaniem, dzięki czemu udało nam się zająć trzecie miejsce. Podsumowując, bardzo mocno polecamy udział w CIMA GBC wszystkim studentom. Przy odrobinie determinacji można przeżyć naprawdę niesamowitą przygodę, pozostawiającą wspomnienia na bardzo długi czas.

Pozostali zwycięzcy to:

Drużyna Corporate Consultants z Uniwersytetu w Kolombo w Sri Lance, zdobywcy tytułu Światowego Czempiona

Drużyna Market Makers z Uniwersytetu w Auckland w Nowej Zelandii, zdobywcy Drugiej Nagrody

Victoria Wang z drużyny AMIC5 z Uniwersytetu Nauki i Technologii w Huazhong w Chinach, zdobywczymi Nagrody Przyszłego Lidera Biznesu

Universal Consulting Group z Instytutu Technologii w Letterkenny w Irlandii, laureaci Konkursu Video (Nagroda Publiczności)

Drużyna M2M z Uniwersytety w Sydney w Australii, laureaci Konkursu Video (Nagroda Jury)

 

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę