Nasz profile

Festiwal NARRACJE

Aktualności

Festiwal NARRACJE

Festiwal NARRACJE

W najbliższy weekend, 15 i 16 listopada we Wrzeszczu Górnym, na trasie od Nowej Synagogi po Politechnikę Gdańską odnajdziemy dwadzieścia pięć artystycznych instalacji i interwencji w przestrzeń publiczną dzielnicy: projekcje wideo, instalacje dźwiękowe i obiekty. Po instalacjach festiwalu NARRACJE, oprowadzać będą przewodnicy oraz kuratorzy, raz dziennie odbędzie się spacer w języku angielskim, a dla dzieci przygotowane są specjalne trasy i warsztaty. W punkcie informacyjnym czekać będą mapki z programem i trasą festiwalu, torby i katalogi. Posiadaczy smartphonów zapraszamy do ściągnięcia bezpłatnej aplikacji NARRACJI (dostępna będzie od 14 listopada na systemy iOS oraz Android).

Otwarcie NARRACJI odbędzie się 15 listopada o godz. 17.00 w Nowej Synagodze, a o 17.20 ruszy pierwsza wycieczka z przewodnikiem (spacery ruszają w sobotę i niedzielę co 20 min. spod Nowej Synagogi przy ul. Partyzantów 7, ostatnia wycieczka wyruszy o godz. 22.20). Kuratorzy – Anna Witkowska i Adam Witkowski oprowadzą chętnych po NARRACJACH w sobotę o godz. 17.40, a w niedzielę o godz. 17.00 (start również spod Nowej Synagogi). Zapraszamy również gości z zagranicy na zwiedzanie festiwalu w języku angielskim: w sobotę i niedzielę o godz. 19.10 (start: Nowa Synagoga). Po raz drugi (wcześniej po muralach na Zaspie) Instytut Kultury Miejskiej organizuje spacer dla miłośników aplikacji Instagram – spotykają się w sobotę o godz. 19.00. Na spacer obowiązują zapisy – https://instameetgdansk-narracje.evenea.pl/.

Kolektyw Dwie Ole zaprasza dzieci z rodzicami i opiekunami na specjalne spacery: w sobotę: „mędrzec-szkiełko” – o godz. 17.30 i 20.30 (start: Klub Festiwalowy na kampusie Politechniki Gdańskiej, Centrum Nanotechnologii) oraz w niedzielę: „duch-oko” o godz. 17.30 (start: Nowa Synagoga). W niedzielę Dwie Ole poprowadzą również warsztaty w Nowej Synagodze: 12.00 „Zapal (i) Wrzeszcz”, 14.00 „Laboratorium alchemiczne”.

Nietypowo, jedną z realizacji festiwalowych jest kompozycja muzyczna na chór. Na drugim piętrze Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, w godz. 19.30 i 20.30 w sobotę i niedzielę wysłuchamy specjalnie skomponowanego na NARRACJE utworu Tomasza Gwincińskiego. Kompozycję wykona Chór Kameralny 441 Hz z Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierownictwem dr Anny Wilczewskiej. Kompozycja Gwincińskiego ma podkreślić przestrzenną relację między widzem a wykonawcą oraz otworzyć słuchacza na nieliniowy odbiór dzieła.

Do mapy kulturalnych miejsc we Wrzeszczu na dwa dni dołączy Klub Festiwalowy NARRACJI, który mieścić się będzie w Centrum Nanotechnologii na kampusie Politechniki Gdańskiej (ul. Narutowicza 11/12). W sobotę, czynny w godz. 17.00-2.00, a w niedzielę, w godz. 17.00-24.00. 15 listopada o godz. 21.00 w klubie zagra Wilhelm Bras, czyli Paweł Kulczyński, a o muzyczne afterparty zadba DJ Marsija Loco. 16 listopada o godz. 21.00 zaprosimy wszystkich na live act w wykonaniu meksykańskiego muzyka Murcofa. Przed klubem uczestnicy NARRACJI znajdą bar i punkty gastronomiczne.

Dla zagubionych na trasie przygotowano specjalny numer telefonu: 609 990 627, a wszelkie informacje, ulotki (również w języku angielskim), katalogi NARRACJI (4zł) i torby festiwalowe (8/10 zł) będzie można kupić w Punkcie Informacyjnym NARRACJI w Nowej Synagodze przy ul. Partyzantów 7. Ulotki dostępne będą również w Klubie Festiwalowym.

O festiwalu
NARRACJE to odbywający się od 2009 roku festiwal artystycznych instalacji wizualnych, które po zmroku ożywają w przestrzeni publicznej Gdańska. NARRACJE powstały po to, by eksplorować miejskie wątki i konteksty oraz tworzyć nowe gdańskie opowieści.
Do 2011 roku program Festiwalu tworzyła niemiecka kuratorka, Bettina Peltz. W 2012 roku w drodze międzynarodowego otwartego konkursu kuratorem NARRACJI został działający w Stanach Zjednoczonych Kanadyjczyk, Steven Matijcio, autorem programu NARRACJI 2013 był niezależny nowozelandzki kurator, Rob Garrett. Kuratorami tegorocznej edycji NARRACJI są Anna Witkowska i Adam Witkowski, którzy zaproponowali koncepcję kuratorską mędrzec i duch | the sage and the ghost, przez którą odkrywać będziemy Wrzeszcz Górny – od Nowej Synagogi po Politechnikę Gdańską.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę