Nasz profile

Niewolnictwo – konferencja

Aktualności

Niewolnictwo – konferencja

Niewolnictwo – konferencja

W najbliższy czwartek (20 XI) o godzinie 17:00 w Sopocie na ul. Polnej 16, odbędzie się konferencja poświęcona tematyce niewolnictwa.

W konferencji weźmie udział Daniela Sikora – autorka książki „Milczenie jest złotem” oraz Dorota Przygucka – psycholog z fundacji La Strada.

Temat niewolnictwa jest tematem przemilczanym, ponieważ nie mówi się o tym głośno, że na świecie liczba osób przebywających w niewoli waha się od 20 do 30 milionów. Dzieci, kobiety oraz mężczyźni zmuszani są do niewolniczej pracy bądź prostytucji.

Program spotkania przedstawia się następująco:
17.00- 18.00 – prelekcja pierwszego gościa
18.00-19.00 – prelekcja drugiego gościa
19.00-19.15 – dyskusja
19.15- 19.30 – przerwa na kawę i słodki poczęstunek
19.30- 21.00 – prezentacja filmu dokumentalnego

Organizatorzy konferencji przypominają, że w XXI wieku człowiek otrzymał swoją cenę oraz o tym, że za niewielkie pieniądze można wykorzystać i skrzywdzić drugą osobę, a nawet ją kupić i potem sprzedać.

– Nie odwracaj wzroku. Nie udawaj, że nas, Polaków, Europejczyków to nie dotyczy. Miej oczy szeroko otwarte, przyjdź i posłuchaj, czym jest współczesny handel ludźmi – zachęca koordynatorka konferencji Joanna Boszko.

Organizatorem spotkania jest Koło Naukowe Psychologii Śledczej na SWPS Sopot.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę