Nasz profile

Rzetelność i wyrazistość

Szkoła pisania

Rzetelność i wyrazistość

Rzetelność i wyrazistość

Dziennikarze przez weekend dzielili się swoim doświadczeniem i wspominali jak rozpoczynali. Terlikowski przez radio Józef, Tadla przez marzenia i nagrywanie wywiadów w Legnicy na magnetofon kasetowy, Siódmiak i Jurkowski przez sport.

Od 13 do 14 kwietnia na SGH odbywała się konferencja Mediastudent. Uczestniczyli w niej studenci zajmujący się mediami, zazwyczaj nie posiadający dziennikarskiego wykształcenia.

Kontrowersje

Podczas konferencji padło kilka wyrazistych zdań. Tomasz Terlikowski odżegnywał się od tego, że jest katolickim publicystą. Uważa się za publicystę o katolickich poglądach. Oskarżył Machałę (dyskutując z krytyką swojej osoby w portalu natemat.pl) o bycie katolikiem bezobjawowym. Wg Terlikowskiego podejmowanie tematu aborcji i In Vitro jest obowiązkiem dziennikarza-katolika. Godzic powiedział, że Terlikowski uprawia swój zawód, jak konkwistador. Że jego celem jest wzbudzenie emocji i bycie wyrazistym. Profesor skrytykował również Jakóbiaka za marnej jakości, nic nie wnoszące wywiady i próbę wejścia do mainstreamu. Udowodniał, że Kuba Wojewódzki dorośleje, a Kuźniar staje się pop-dziennikarzem, mimo, że TVN kreuje go na zatroskanego nad katastrofą smoleńską wrażliwego profesjonalistę.

Beata Tadla przedstawiła się jako prawdomówna dziennikarka, dementując plotki Super Ekspresu na temat jej intymnego związku z Kretem. Wielu westchnęło ze smutkiem, że nie pojawią się, jak donosił dzień wcześniej SE, małe kreciątka.

Rzetelność

Zbigniew Kaliszuk pokazał się jako idealista robiący wytrwale katolickie materiały. Stowarzyszenie Manko zachęcało do podejmowania rzetelnych działań na rzecz zmiany otaczającej nas denerwującej rzeczywistości. Udowadniali na swoim przykładzie , że jako studenci możemy podejmować działania społeczne mogące poprawić nasze funkcjonowanie.

Tadla wspominała dzień katastrofy smoleńskiej, gdy miała dyżur z Kuźniarem w TVN 24 i czytała przesłaną faksem listę pasażerów. Robiła to starannie, bo nie chciała pomylić żadnego nazwiska, miała świadomość chwili i tego, że rodziny mogły z jej ust dowiadywać się o śmierci bliskich. Łza wraz z tuszem do rzęs namalowała jej kreskę na twarzy.

Dziennikarze ekonomiczni Maciej Samcik, Jacek Pochłopień i Paweł Blajer mówili o misji swego zawodu: edukowanie, tłumaczenie oraz analizowanie trudnej rzeczywistości w naszej, wciąż młodej demokracji.

Fuks

Artur Siódmak, były piłkarz ręczny i Łukasz (Juras) Jurkowski, zawodnik MMA opowiadali o tym jak zmienili zawód. Zdecydowała potrzeba pasji, umiejętności, ale też dużo, dużo szczęścia.

Przywiezione z SGH do Gdańska inspiracje urzeczywistnimy podczas Konferencji dla dziennikarzy studenckich Medionalia 2013 na jesieni (16-17 listopada).

Zapraszamy na medionalia.pl

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Szkoła pisania

Na górę