Nasz profile

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Aktualności

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Instytut Kultury Miejskiej i Wydawnictwo Świat Książki zapraszają na spotkania z Jakubem Żulczykiem, autorem m.in. „Radia Armageddon” i „Ślepnąc od świateł”, za którą otrzymał nominację do Paszportu POLITYKI w 2014 roku. Spotkania odbędą się 27 lutego w Gdyni oraz 4 marca w Gdańsku.

zulczyk fot.LukaszKasprzycki1Jakub Żulczyk (rocznik 1983) debiutował w 2006 roku w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża powieścią młodzieżowo – romantyczną „Zrób mi jakąś krzywdę”. Kolejnymi jego powieściami są m.in. „Radio Armageddon” (2008) czy „Instytut” (2010). Ostatnia, „Ślepnąc od świateł”, zwróciła uwagę szerokiej publiczności czytelników. To zagadkowa, dynamiczna, miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń. Opowiada o młodym człowieku, który przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: „Zawsze lubiłem ważyć i liczyć”- mówi. Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. Jego klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej, łączy przekonanie, że: kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie.

 

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem w Gdyni

Data: 27 lutego, godz. 17:30

Miejsce: Księgarnia Świat Książki, Gdynia, al. Świętojańska 80

 

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem w IKM w Gdańsku

Data: 4 marca, godz. 18.00

Prowadzenie: Przemysław Gulda

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk, ul. Długi Tartg 39/40

 

Autor zaprasza na spotkanie:

(Marta Bednarska)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę