Nasz profile

Designerska noc w School of Form

Aktualności

Designerska noc w School of Form

Designerska noc w School of Form

Robota rysującego portrety ludzi, napędzane smartfonem i wykonane z kartonu okulary, a może inspirowane zwierzętami ceramiczne naczynia? O tym, co jeszcze można zaprojektować powiedzą i pokażą wykładowcy i studenci School of Form podczas otwartych warsztatów kreatywnych w ramach Nocy z designem. Zajęcia odbędą się 27 marca, w godz. 19.00-23.00 w siedzibie School of Form przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu.

Noc z designem to przede wszystkim warsztaty odkrywające przed uczestnikami nowe obszary i możliwości projektowania.

Program zawiera między innymi zajęcia z konstruowania cardboardów – tekturowych okularów służących w technologii 360 do poruszania się po wirtualnym świecie. Pasjonaci projektowania sprawdzą swoje umiejętności krawieckie na warsztatach w pracowni fashion i dowiedzą się, jak uzyskać kompozycje 3D na tkaninie szyjąc metodą smockowania lub jak farbować tkaniny w niecodzienne wzory. W pracowni industrial uczestnicy nauczą się tworzyć modele przestrzenne i konstruować bryły z papieru. W pracowni ceramicznej poczują własnymi rękami, jak odpowiednio uformować glinę, aby uzyskać pożądany efekt. Podczas warsztatów fotograficznych dowiedzą się między innymi, czym różni się autoportret od zdjęcia typu selfie.

Podczas Nocy z designem Studenci School of Form zaprezentują wystawę „Maska”, która była obecna na tegorocznym festiwalu arena DESIGN. Kuratorem projektu jest Oskar Zięta, szef specjalności Industrial Design w School of Form. Studenci II i III roku w trakcie procesu projektowego, realizowanego pod okiem projektantów i antropologów, łączyli zastosowanie nowych technologii i różnych materiałów. Odwoływali się też do wiedzy z kilku dziedzin projektowych, humanistycznych i w rezultacie stworzyli maski-symbole, które nie tylko są zapisem procesu i spełniają swoją funkcję, ale także niosą ze sobą określone znaczenia.

Jak można wytworzyć interakcję między wystawianymi przedmiotami a odbiorcami wystawy? O tym, przekonają się uczestnicy wystawy Waterlove. Talent i możliwości studentów SoF uczestnicy odkryją również na Kiermaszu Shop of Form, gdzie będą mogli również nabyć przedmioty i produkty przez nich zrealizowane.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach w ramach Nocy z designem w School of Form są proszone o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.sof.edu.pl w zakładce aktualności.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę