Nasz profile

Roboinwazja na PG – Trójmiejski Turniej Robotów

Roboinwazja na PG – Trójmiejski Turniej Robotów

Robotyka turniejowa cieszy się rosnącą popularnością. Wśród związanych z nią wydarzeń nie może zabraknąć zawodów organizowanych przez studentów Politechniki Gdańskiej. Trójmiejski Turniej Robotów odbędzie się po raz siódmy 23 maja na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Koło naukowe SKALP działające na Wydziale ETI PG nie próżnuje – organizowane są warsztaty robotyki dla studentów i szkół średnich, a członkowie koła budują roboty pod czujnym okiem starszych kolegów, którzy co roku stają na podium największych zawodów w Europie – RobotChallenge w Wiedniu. TTR to największe wydarzenie organizowane przez Koło. Każda edycja przyciąga uczestników z całego kraju – w ubiegłym roku samych konstruktorów było ponad 160, do tego doliczyć należy też dziesiątki widzów i seminarzystów programowania mikrokontrolerów.

Zawodnicy zmierzą się w czterech konkurencjach.

Pierwsza to pojedynki Sumo – dwóch autonomicznych pojazdów na okrągłej planszy. W zależności od rozmiaru występują w kategorii MiniSumo, MiniSumo Lego, MicroSumo oraz NanoSumo.

Druga to wyścigi robotów LineFollower. Pojazdy mają za zadanie w jak najkrótszym czasie przebyć trasę wyznaczoną czarną taśmą na białej planszy. Pędzące często z prędkością kilku metrów na sekundę maszyny skutecznie przykuwają uwagę widowni.

Trzecia konkurencja to MicroMouse. Umieszczony w labiryncie robot musi jak najszybciej wydostać się na zewnątrz. W tej konkurencji liczy się zarówno szybkość jednostki jak i zastosowane algorytmy.

Ostatnia z nich to FreeStyle. Prezentowane są w niej innowacyjne i nietypowe konstrukcje, im bardziej nietypowy, oszałamiający robot, wzbudzający zainteresowanie wśród widowni, tym większa szansa na sukces. Poza wybranym spośród pracowników naukowych jury to właśnie widzowie wybierają zwycięzcę.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.ttr.skalppg.pl oraz strony wydarzenia na facebooku.

Turniej nie odbyłby się gdyby nie pomoc wielu partnerów, takich jak Sii, Astor czy też międzynarodowa firma Jabil.

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę