Nasz profile

Startup Weekend Kraków

Aktualności

Startup Weekend Kraków

Startup Weekend Kraków

Marzysz o realizacji własnego projektu, ale brak Ci zespołu lub profesjonalnego wsparcia? Masz pomysł na biznes, ale dotąd nie miałeś motywacji do rozpoczęcia pracy nad nim? Jesteś programistą, grafikiem, marketingowcem lub wizjonerem z pomysłem na ciekawe przedsięwzięcie? Startup Weekend Kraków to miejsce, gdzie poznasz potrzebnych Ci specjalistów, stworzysz swój zespół i pod okiem doświadczonych mentorów przygotujesz pierwszą wersję własnego startupu. Startup Weekend Kraków odbędzie się 15-17 maja w Krakowie.

Harimata – aplikacja do wczesnego wykrywania autyzmu u dzieci, z siedmioma międzynarodowymi wyróżnieniami na koncie. To projekt, którego zalążek powstał podczas Kraków Startup Weekend dwa lata temu. Podczas trzech dni grupa aktywnych ludzi poznała się, opracowała pomysł, wstępny zarys promocji oraz dystrybucji i zdobyła wyróżnienie jury. Po pracowitym weekendzie projektem Harimata zainteresowali się inwestorzy, potem media, a potem klienci. Tak działa idea Startup Weekendu – ma na celu opracowanie i weryfikację pomysłów, stworzenie skutecznych zespołów projektowych, wyszkolenie ich i przygotowanie do dalszego rozwoju.

Startup Weekend to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu zainspirowanie młodych ludzi do założenia własnych biznesów i zapewnienia im dostępu do wiedzy i doświadczenia mentorów już w początkowej fazie projektu. Podczas trzech dni osoby biorące udział w projekcie zostaną podzielone na grupy, które wspólnie pod okiem mentora pracują nad pierwszą fazą startupu.

Na najlepszych czekają nagrody!

Organizatorzy zapewniają opiekę merytoryczną najbardziej doświadczonych specjalistów. W tym roku grono ekspertów otwierają nazwiska:

Sędziowie:
Marek Kapturkiewicz – współzałożyciel, inwestor i partner w Innovation Nest
Andrzej Targosz – założyciel i CEO firmy PROIDEA
Mentorzy i trenerzy:
Agata Kowalska – kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy
Piotr Wilam – Innovation Nest
Paweł Nowak – Contellio
Mateusz Stec – Duckie Deck
Filip Dębowski – Hub:Raum

Oprócz nabycia bezcennej i praktycznej wiedzy, możliwości zrealizowania swojego projektu oraz skorzystania z porad i szkoleń najlepszych specjalistów w branży startupowej, zespoły biorące udział w Startup Weekend mają okazję do zdobycia nagród – m.in. biletów na konferencje Atmosphere (poświęconej budowaniu skalowalnych i wydajnych aplikacji internetowych oraz ruchowi DevOps) oraz Bitspiration (jednej z największych w Polsce konferencji skupiającej się wokół Internetu, nowych technologii, muzyki i startupów) oraz miejsca w przestrzeni co-workingowej Colab.

Rejestracji na Startup Weekend możecie dokonywać na stronie internetowej wydarzenia. Zachęcamy również do śledzenia profilu na Facebooku, gdzie pojawią się nazwiska kolejnych mentorów oraz wszelkie nowości związane ze Startup Weekend Kraków.

 

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę