Nasz profile

University Roadshow zawita do Gdańska!

Aktualności

University Roadshow zawita do Gdańska!

University Roadshow zawita do Gdańska!

Innowatorzy stanowią kilka procent społeczeństwa. Oznacza to, że w samym Gdańsku może kryć się nawet 45 tysięcy świetnych pomysłów, które czekają na kogoś, kto wie, jak mądrze wcielić je w życie. 26 maja University Roadshow organizowane przez Globe Forum we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju zawita do Gdańska, aby szukać odważnych koncepcji, które mogą zmienić naszą przyszłość. Kula sferyczna Roadshow stanie przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej.

University Roadshow to cykl spotkań doradców inwestycyjnych i ekspertów z dziedziny nowych technologii z innowatorami i przedsiębiorcami. Szukamy obiecujących pomysłów biznesowych, których realizacja może zaowocować powstaniem świetnie prosperującej, nowoczesnej firmy. Początkujący Bill Gates lub Steve Jobs otrzyma od nas merytoryczne wsparcie, a jeśli jego plan będzie dobrze przemyślany, dojrzały i gotowy do realizacji, zainwestujemy w niego pieniądze. Odwiedzamy wybrane ośrodki uniwersyteckie w Polsce – do kolejnych przystanków Roadshow zapraszamy tych, którzy chcą skonsultować z nami swój pomysł na nową usługę, wynalazek czy rozwiązanie techniczne, bądź odpowiedzieć na konkretne wyzwanie stojące przed lokalną społecznością. Najciekawsze pomysły i projekty zaprezentujemy podczas konferencji Globe Forum połączonej z Kongresem Innowacyjnej Gospodarki 9-10 czerwca 2015 w Warszawie.

26 maja 2015 r. w Kuli Sferycznej przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej przygotujemy przestrzeń pełną ekspertów nowych technologii i specjalistów venture capital. Pomysłodawca będzie mógł skonsultować swój pomysł z przedstawicielami funduszu XPLORER, którzy mają wiedzę, by wspomóc autora, oraz pieniądze, by zainwestować w rozwój przedsięwzięcia. Dla przedsiębiorców, ambitnych studentów i fanów kreatywnych rozwiązań przygotowaliśmy warsztaty i konkursy prowadzone przez przedstawicieli znanych koncernów. Firma Microsoft zorganizuje grę na ściance Knoocker (projekt finalistów Imagine Cup 2014). Zwycięzcy wirtualnej rywalizacji z wykorzystaniem realnych piłek otrzymają specjalne bony na dostęp do aplikacji Microsoft Azure. Rozdamy łącznie 10 tysięcy złotych na jedno miasto! Na kreatywnych studentów i absolwentów będzie czekać firma Orange Polska. Każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się z jej programem akceleracyjnym, inicjatywą Imagine with Orange oraz konkursem BIHAPI.

Miasto st. Warszawa przygotowała dla technologicznych wizjonerów specjalny Challenge – Wyobraź sobie Warszawę za pięć lat, z inteligentnym systemem zarządzania danymi w setkach tysięcy urządzeń. Jakie funkcjonalności będzie posiadał ten system i jakie usługi zapewniał? Jakie elementy życia może usprawnić i jak wiele aplikacji będzie korzystało z tych danych? Zapraszamy do zgłaszania pomysłów, sugestii, projektów produktów bądź aplikacji, które będą wykorzystywały system Virtualna Warszawa, który zostanie rozwinięty i wdrożony w stolicy Polski. Pomysłodawcy i autorzy topowych projektów będą mieli możliwość dalszych konsultacji i implementacji w ramach współpracy z Miastem st. Warszawa. Być może już za kilka lat koncepcja skonsultowana w czasie University Roadshow będzie stanowić codzienność dla mieszkańców Warszawy!

 

Więcej o naszych inicjatywach: www.globeforum.com
Rejestracja Roadshow: globeforum.com/roadshow
Zgłoszenie do Challenge Warszawy: globeforum.com/challenges
Partnerem Instytucjonalnym University Roadshow jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Projekt jest realizowany z funduszy POIG.

 

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę