Nasz profile

Uwaga – Jodowanie!

Aktualności

Uwaga – Jodowanie!

Uwaga – Jodowanie!

W sobotę 1 sierpnia na terenie Parku im. J.J. Haffnera rozpocznie się impreza muzyczna „Jodowanie”. Koncerty będą odbywały się jeszcze w niedzielę 2 i 9 sierpnia. Imprezę organizuje Projektornia Gdański Archipelag Kultury przy współpracy z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

01.08.2015 (sobota)
18:00-19:00 koncert zespołu Acoustic Klezmer Band
Zespół Acoustic Klezmer Band został założony przez elbląskiego akordeonistę Roberta Fursa w 2013 roku. Skład zespołu uzupełniają muzycy z Gdańskiej Akademii Muzycznej. Są to: Piotr Szajrych (kontrabas), Iza Krasucka (wokal), Tomasz Klepczyński (klarnet), Nikodem Wojtkiewicz (perkusja). Charyzmatyczna wokalistka porywa publiczność do zabawy. Repertuar grupy złożony jest z własnych kompozycji oraz aranżacji znanych utworów muzyki żydowskiej.

02.08.2015 (niedziela)
18:00-19:00 koncert zespołu Zagan Acoustic
Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. W repertuarze muzyków znajdują się głównie autorskie kompozycje, zarejestrowane na debiutanckiej płycie zatytułowanej „3:1”. Album nagrany został z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą.
Jodowanie Almost Jazz Group

19:15-20:30 koncert zespołu Almost Jazz Group
Zespół Almost Jazz Group zaprezentuje instrumentalne, jazzowe aranżacje popularnych melodii kaszubskiej muzyki ludowej. Grupa w składzie: Paweł A. Nowak (akordeon, akordina), Ignacy Jan Wiśniewski (fortepian), Maciej Sadowski (kontrabas), Antoni Wojnar (perkusja) zagra świeże aranżacje takich utworów, jak na przykład „Wele wele wetka”, czy „Hej morze, morze”.

09.08.2015 (niedziela)
Jodowanie Piotr Chęcki Trio18:00-19:00 koncert zespołu Piotr Chęcki Trio
Zespół w składzie: Piotr Checki (saksofon), Paweł Urowski (kontrabas), Tomasz Koper (perkusja) zaprezentują pełen energii repertuar jazzowy z akcentami swingowymi. Muzycy z zespołu Piotr Chęcki Trio znani są z jamów jazzowych w gdańskich pubach Lawendowa 8 i Bruderschaft.

19:15-20:30 koncert zespołu Izabela Krasucka Quintet
Właścicielka charakterystycznego, subtelnego, przyjemnego głosu o szczególnych walorach estetycznych oraz szerokich możliwościach barwowych, ciekawie brzmiąca w wielu różnych stylach muzycznych. W wykonywanej muzyce potrafi oczarować zarówno niezwykłą intymnością i wrażliwością, jak i dużą siłą i mocnym brzmieniem wysokich dźwięków. Każdy jej występ przyjmowany jest przez publiczność niezwykle ciepło i entuzjastycznie.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę