Nasz profile

XI urodziny „Wyspy Skarbów” – Gdańskiego Archipelagu Kultury

Aktualności

XI urodziny „Wyspy Skarbów” – Gdańskiego Archipelagu Kultury

XI urodziny „Wyspy Skarbów” – Gdańskiego Archipelagu Kultury

Już 26 czerwca od godziny 18:00 zapraszamy na jubileusz „Wyspy Skarbów”. W programie m. in. wernisaż wystawy „Podwodny świat”, koncert akustyczny, występ baletnic, spotkanie z Alicją Mojko oraz eko-poczęstunek.

Galeria Główna:
18:00 Otwarcie jubileuszu
– powitanie i podsumowanie dotychczasowej pracy oraz osiągnięć, również podziękowanie za miniony rok: uczestnikom zajęć, pracownikom, instruktorom, przyjaciołom Wyspy Skarbów.

Wernisaż wystawy „Podwodny świat”. Prezentacja niepowtarzalnych prac ceramicznych inspirowanych podwodną fauną i florą, powstałych podczas zajęć z ceramiki dla dorosłych pod kierunkiem Krystyny Andrzejewskiej – Marek. Swoje prace zaprezentują: Justyna Różycka, Alicja Bielska, Anna Stasiewicz, Ewa Ręcka, Grażyna Kujaszewska, Jadwiga Gromadzka, Berenika Godlewska, Beata Sałek, Izabela Świątek, Marlena Typiak.
Wystawa plastyczna prac powstałych podczas zajęć dla dzieci pod kierunkiem instruktorki Pauliny Llera Arias – Galeria I stopnia.

Koncert akustyczny – prezentacja umiejętności grupy uczniów nauczycielki gry na gitarze klasycznej Katarzyny Szamow, wzbogacony jej solowym występem.

 

Teren przed budynkiem „Wyspy Skarbów”:

18.30 Występ baletnic w wieku 4-8 lat. Instruktor – Magdalena Kotlarz (solistka zespołu baletowego Opery Bałtyckiej).

18.45 Spotkanie z podróżniczką – Alicją Mojko
Alicja Mojko opowie o swojej przygodzie z Beskidem Niskim i zdradzi sekret jego uroku. Barwne historie, wiążące się z oswajaniem nowego miejsca do życia, zilustruje pięknymi fotografiami. Podczas spotkania autorka nie tylko opowie jak smakują podkarpackie pierogi z ziemniakami i mietą, ale także je dla Nas przygotuje!

Opowiem o zmaganiu się z surową codziennością jakże odległa od tej, którą znałam z Gdańska. O wędrówkach drogami i dróżkami – gdy ciekawa dokąd poprowadzą – dawałam się im ponieść i odkrywałam je dla siebie. O drewnianych cerkiewkach i śladach po łemkowskich wioskach, po których pozostały tylko przydrożne kapliczki i krzyże. O miejscach urokliwych i nie zadeptanych przez turystów, których tu mało na szlakach zagubionych pośród lasów, pól i górek Magurskiego Parku Narodowego„.
Alicja Mojko

Dodatkowe atrakcje:

Eko-poczestunek – „Sztuka to najsmaczniejsze owoce kultury!”
Instalacja Liberation z akcji „Bioróżnorodność, poznaj by zachować” – Instalacja przedstawia ideę Bioróżnorodności* oraz twórczość wspaniałego grafika i matematyka – M.C. Eschera.
Będzie też można obejrzeć trwającą wystawę Anny Sokolskiej „Milion rzeczy” – Galeria na parterze

Alicja Mojko – poetka, malarka, aktorka i podróżniczka. Dwukrotna Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za dokonania artystyczne i 35-lecie pracy artystycznej.
Razem ze Zdzisławem Górskim założyła w 1986 roku w Gdańsku Teatr Snów, uznawany przez krytyków za jeden z najoryginalniejszych polskich teatrów ulicznych. W nim też grała oraz współtworzyła oprawę plastyczną. W roku 2006 r. założyła w Gdańsku własny zespół: Teatr Lustra Strona Druga, z którym zrealizowała szereg autorskich przedstawień ulicznych i salowych. Wydała tomik poetycki „Krzyki”. Odbyła podróże przez Tybet, Nepal, Indie, Chiny, Wietnam, Kambodżę, Tajlandię i inne, równie ciekawe kraje.

Wstęp wolny. Impreza ma charakter familijny.
Zapraszamy!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę