Nasz profile

Versopolis w Gdańsku

Aktualności

Versopolis w Gdańsku

Versopolis w Gdańsku

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na dwa dni dyskusji o poezji: 8 października o godz. 19.00 do sieni IKM na debatę „Poszukiwanie czytelnika. Co to znaczy promować poezję?” z udziałem wydawców poezji oraz 9 października o godz. 19.00 do Restauracji Grand Cru na spotkanie z europejskimi twórcami: Christophem W. Bauerem z Austrii, Kristiną Hocevar ze Słowenii, Maud Vanhauwaert z Belgii, Aivarasem Veiknysem z Litwy i Davidem Vikgrenem ze Szwecji. Wstęp wolny.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Versopolis, który tworzy 11 europejskich festiwali poetyckich, w tym Festiwal Europejski Poeta Wolności organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej. Versopolis to poświęcona poezji platforma literacka, której celem jest wspieranie młodych europejskich twórców i promocja ich twórczości poza granicami ojczystych krajów.

Z okazji spotkania IKM wydaje trójjęzyczny wybór wierszy każdego z zaproszonych autorów. W tomikach znajdziemy wiersze przełożone na język polski, a także, dostępne już na stronie www.versopolis.com, tłumaczenia na język angielski oraz oryginalne wersje utworów. Wybory wierszy będą dystrybuowane nieodpłatnie podczas spotkania i konkursów organizowanych przez Instytut Kultury Miejskiej.

Wiersze na język polski tłumaczyli: Davida Vikgrena – z języka szwedzkiego – Justyna Czechowska, Maud Vanhauwaert – z języka flamandzkiego – Sławomir Paszkiet, Christopha W. Bauera – z języka austriackiego – Sława Lisiecka, Aivarasa Veiknysa – z języka litewskiego – Izabela Korybut-Daszkiewicz, Kristinę Hocevar – z języka słoweńskiego – Joanna Pomorska.

W przeddzień spotkania z zagranicznymi poetami i poetkami, 8 października, odbędzie się debata na temat promowania poezji. Wezmą w niej udział wydawcy i redaktorzy, m.in. Irek Grin (Wydawnictwo EMG, kurator programu literackiego Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016), Mariusz Grzebalski (WBPiCAK w Pozaniu), Grzegorz Jankowicz i Konrad Kęder (FA – art – wydawnictwo i kwartalnik). Prowadzenie: Zofia Król (Dwutygodnik.com).

 

Program Versopolis w Gdańsku:

8 października, godz. 19.00

Miejsce: sień Instytutu Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40

Debata: „Poszukiwanie czytelnika. Co to znaczy promować poezję?”.

Prowadzenie: Zofia Król

Rozmówcy: Irek Grin, Mariusz Grzebalski, Grzegorz Jankowicz, Konrad Kęder

9 października, godz. 19.00

Miejsce: Restauracja Grand Cru, ul. Rycerska 11-12

Spotkanie z poetami: Christoph W. Bauer (Austria), Kristina Hocevar (Słowenia), Maud Vanhauwaert (Belgia), Aivaras Veiknys (Litwa), David Vikgren (Szwecja)

Dołącz do wydarzenia TUTAJ.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również
Aleksandra Tomaszewska

Kocha książki, lubi szyć i produkować swoje kosmetyki. Zakręcona co jakiś czas na punkcie uczenia się czego nowego. Od wielu lat recenzuje książki. Absolwentka wydziału chemicznego na Politechnice Gdańskiej.

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę