Nasz profile

Wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Grabowskiej

Aktualności

Wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Grabowskiej

Wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Grabowskiej

Na wystawę pod tytułem „Między wierszami” składają się prace, które zostały namalowane w latach 2014-2015 w Suwałkach oraz w Kownie. W tym okresie, między kolejnymi wyjazdami na Litwę, powstało kilka prac malarskich i graficznych inspirowanych poezją Juliusza Erazma Bolka. Jedna z prac, wykonana do wiersza pt. „Bajka o marzącej o piekle”, w swojej cyfrowej wersji zdobyła pierwszą nagrodę w internetowym konkursie promującym polską literaturę współczesną („Księgobraz”).

W pracach tych przewijają się wątki poezji Juliusza Erazma Bolka, jak również świat uczuć i wyobraźni artystki, jej emocje związane z otaczającą rzeczywistością.

Intymność i elementy życia codziennego nie zawsze są ukazane w sposób bezpośredni, a w zestawieniu z pojawiającymi się na wielu obrazach abstrakcyjnymi formami tworzą atmosferę tajemnicy, niedomówień i emocji ukrytych „między wierszami”…

Jola Grabowska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom z grafiki warsztatowej). Zajmuje się malarstwem, grafiką oraz fotografią. Z urodzenia Suwalczanka, związana również z Podlasiem (ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu). Od 2006 roku brała udział w dwudziestu pięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Ma też na koncie kilka wystaw indywidualnych na Mazurach i Suwalszczyźnie, gdzie zaprezentowała cykl grafik inspirowanych motywem baudelairowskiego flâneura („Obrazy zapamiętane” Toruń, 2004-2005). Od 2009 roku artystka regularnie uczestniczy w międzynarodowych wystawach oraz plenerach malarskich i fotograficznych na Litwie.

Wystawa potrwa do 25 X 2015
Wstęp wolny

Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów”
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM
ul. Turystyczna 3
80-680 Gdańsk Sobieszewo
tel./fax. 58 323 91 15
wyspaskarbow@gak.gda.pl
www.wyspaskarbow.gak.gda.pl

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę