Nasz profile

Zaprojektuj przestrzeń miejską w Ciechocinku

Aktualności

Zaprojektuj przestrzeń miejską w Ciechocinku

Zaprojektuj przestrzeń miejską w Ciechocinku

Marka Polbruk wraz z Gminą Miejską Ciechocinek ponownie zapraszają studentów architektury oraz architektury krajobrazu do udziału w konkursie, którego celem jest uatrakcyjnienie przestrzeni miejskiej. Do wygrania: laptop, tablety, prenumerata „Builder”, szkolenie Procad Revit – stopień I oraz nagrody pieniężne.

Po sukcesie pierwszej edycji konkursu Kierunek Ciechocinek – czas na drugą! Tym razem do zagospodarowania są dwie równie prestiżowe lokalizacje, usytuowane w samym centrum miasta: ul. Tężniowa (na odcinku od pl. Gdańskiego do ul. Poprzecznej – tzw. Deptak przy Tężniach) oraz teren u zbiegu ulic Armii Krajowej, 3-go Maja, Kościuszki oraz Zdrojowej.

 

To można zmienić
Głównym założeniem konkursu jest przedstawienie koncepcji ideowej na zaprojektowanie przestrzeni w taki sposób, aby stała się ona często odwiedzanym przez mieszkańców miejscem rekreacji. Z tego względu zadaniem uczestników jest uwzględnienie w projekcie nowej koncepcji nawierzchni wraz z wykorzystaniem wzorów kostki brukowej, obrzegowań, małej architektury firmy Polbruk, oświetlenia, terenów zielonych, atrakcji dla dzieci czy atrakcji wodnych. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić daną przestrzeń i zachęcić mieszkańców do częstszego wykorzystywania jej w celach wypoczynkowych.

 

Dlaczego warto?
Kierunek Ciechocinek 2, to konkurs dla osób, które pragną wykorzystać swoje umiejętności w projektowaniu przestrzeni miejskich, chcą zdobyć cenne doświadczenie oraz mieć realny wpływ na to, jak wyglądają i służą mieszkańcom polskie miasta – wyjaśnia Katarzyna Stankiewicz, Koordynator Projektu z ramienia Polbruk S.A. – Dzięki współpracy podjętej z Urzędem Miejskim w Ciechocinku udało się wytypować dwa kluczowe miejsca, którym do pełnego wykorzystania przez mieszkańców brakuje przyjemnej dla oka estetyki i np. rodzinnych atrakcji. Za sprawą konkursu miejsca te mogą zyskać zupełnie nowe oblicze i funkcję – przekonuje Koordynator Projektu.

 

Weź udział
Reguły konkursu są proste. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać formularz zgłoszeniowy do dnia 31 grudnia 2015 r. na adres siedziby firmy (ul. Nowy Świat 16 c, 80-299 Gdańsk). Pracę konkursową można wykonać samodzielnie lub w zespole, także pod okiem wykładowcy. Wszystkie materiały konkursowe można pobrać ze strony www.polbruk.pl www.facebook.com/Polbruk oraz z platformy Archispace.pl po zalogowaniu, gdzie na uczestników konkursu czekają rzuty przestrzeni, niezbędne do przedstawienia koncepcji mapy i zdjęcia. Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2016 r.

 

Partner honorowy: Gmina Miejska Ciechocinek.
Partnerzy medialni: Architektura & Biznes, Builder, Procad (Archispace.pl).

 

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę