Nasz profile

Co piszczy w trójmieście? Medionalia Light z dziennikarzami trójmiasto.pl

Aktualności

Co piszczy w trójmieście? Medionalia Light z dziennikarzami trójmiasto.pl

Co piszczy w trójmieście? Medionalia Light z dziennikarzami trójmiasto.pl

3 grudnia 2015 roku o godzinie 18:00, na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej, w sali 013 (Chemia C) zapraszamy na spotkanie pt.

„Co piszczy w trójmieście? Medionalia Light z dziennikarzami trójmiasto.pl”.

Naszymi gośćmi będą Maciej Naskręt, Łukasz Rudziński i Patryk Szczerba.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Medionalia Light. Chcemy skupić się na praktycznych aspektach zawodu, więc będzie okazja do zadania przeróżnych pytań związanych z pracą dziennikarza.

Zapisy na spotkanie pod adresem: https://trojmiasto.konfeo.com/pl/groups

Medionalia Light to spotkania skierowane do wszystkich, którzy chcą świadomie i mądrze odbierać media. W trakcie różnych wydarzeń, swoją wiedzą i refleksjami dzielą się praktycy i teoretycy prasy, telewizji czy radia. Celem jest poruszanie jak najbardziej różnorodnej tematyki związanej ze środkami masowego przekazu oraz omawianie ich najbardziej aktualnych problemów.

Opis prelegentów:

Maciej Naskręt – dziennikarz i reporter, operator kamery i montażysta – człowiek-orkiestra internetu i nowoczesnych mediów. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, swoją karierę medialną rozpoczął w internecie jako bloger. Od pięciu lat zawodowo związany z portalem Trojmiasto.pl, gdzie publikuje teksty i materiały wideo. Na co dzień zajmuje się tematyką szeroko rozumianego transportu kołowego. Największą satysfakcję zawodową sprawiają mu skuteczne interwencje dziennikarskie związane z komunikacją drogową. Jest autorem wielu raportów z placów budowy – m.in. tunelu pod Martwą Wisłą, Trasy Słowackiego, Trasy Sucharskiego, a także Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Łukasz Rudziński – od 2008 roku dziennikarz działu kultura Portalu Trojmiasto.pl, od 2006 do 2009 roku współpracował z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w ramach projektu Nowa Siła Krytyczna. Jego pasją jest teatr. Absolwent filologii polskiej oraz slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim i już na studiach został uznany przez profesorów uniwersyteckich za rodzący się talent krytyki teatralnej. Publikował między innymi na łamach Gazety Wyborczej, w magazynie Teatr, Scena, Notatnik Teatralny oraz Morelach i Grejpfrutach, a także na portalu e-teatr.pl.

Patryk Szczerba – dziennikarz regularnie publikujący w internecie od 2007 roku, najpierw w Wirtualnej Polsce, później kolejno w serwisie MM Trojmiasto i internetowej redakcji Dziennika Bałtyckiego. Od sierpnia 2012 roku w redakcji Trojmiasto.pl, stawia coraz śmielsze kroki w formach multimedialnych. Na co dzień zajmując się przede wszystkim życiem Gdyni, pozostaje orędownikiem całego Trójmiasta. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Dostrzega tematy, które mogą poruszyć czytelników, nie tylko te związane z negatywnymi wydarzeniami. Zafascynowany nowymi mediami – przede wszystkim Twitterem z wciąż niewykorzystanym lokalnie potencjałem. Zauroczony dobrej jakości amerykańskimi serialami, znajduje czas także na dobre lektury i… lekturę prasy drukowanej.

*Konferencja Medionalia odbędzie się wiosną, od 10 do 13 marca 2016 roku. Zapraszamy!

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również
Katarzyna Michałowska

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę