Nasz profile

Aktualności

KRWIECIEŃ!

KRWIECIEŃ!

W drugiej edycji akcji honorowego krwiodawstwa KRWIECIEŃ organizowanej przez Fundację Scanmed zebrano już 2533 litry krwi. Tym razem celem zbiórki wśród studentów i mieszkańców ośrodków akademickich w całej Polsce, która potrwa do połowy czerwca, jest aż 3000 litrów krwi.

Zaangażowanie w akcję przerosło nasze oczekiwania. Choć do końca akcji mamy jeszcze półtora miesiąca, założony cel zebrania 3000 litrów krwi udało nam się osiągnąć już w ponad trzech czwartych. Od początku trwania akcji krew oddały aż 5630 osób z 20 miast w całej Polsce – mówi Daria Mrozik, koordynator akcji KRWIECIEŃ zorganizowanej przez Fundację Scanmed.

Program KRWIECIEŃ skierowany jest do studentów uczelni wyższych i mieszkańców ośrodków akademickich. Zbiórkom krwi towarzyszą akcje profilaktyczne, w których wzięło udział już ponad 4000 osób, a także wykłady edukacyjne dla studentów i pracowników uczelni na temat krwiodawstwa, krwiolecznictwa i transplantologii.

 

W akcji wzięło udział już 57 uczelni wyższych. Do połowy czerwca KRWIECIEŃ zawita jeszcze do pięciu miast: Warszawy, Wrocławia, Poznania, Lublina oraz Szczecina. Najbliższe zbiórki krwi odbędą się:

Warszawa

  • Akademia Obrony Narodowej: 17.V
  • Wojskowa Akademia Techniczna: 19.V, 2.VI, 7.VI, 16.VI
  • Akademia Wychowania Fizycznego: 2.VI

Wrocław

  • Uniwersytet Przyrodniczy: 17.V, 18.V
  • Politechnika Wrocławska: 19.V
  • Uniwersytet Wrocławski: 23.V, 24.V, 25.V

Poznań

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza: 6.VI, 13.VI

Lublin

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej: 18.V

Szczecin

  • Uniwersytet Szczeciński: 19.V

 

Patronat nad akcją objęli między innymi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektorzy uczelni wyższych, Narodowe Centrum Krwi oraz Polski Czerwony Krzyż. W inicjatywę honorowego krwiodawstwa zaangażowały się dziesiątki wolontariuszy, którzy dbają o sprawny przebieg akcji.

()

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę