Nasz profile

Spotkania Podróżujących Kobiet po raz trzeci w Gdańsku

Aktualności

Spotkania Podróżujących Kobiet po raz trzeci w Gdańsku

Spotkania Podróżujących Kobiet po raz trzeci w Gdańsku

Trzy dni opowieści o podróżach, rozmów w nieformalnej atmosferze, praktycznych warsztatów i wydarzeń towarzyszących, m. in. konkursy, spacery po Gdańsku, wernisaż wystawy. Tak wygląda program trzeciej edycji TRAMPek – Spotkań Podróżujących Kobiet w Gdańsku, które odbędą się 22-24 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności oraz Klubogalerii Bunkier. Jest to jedyny w Polsce festiwal podróżniczy tworzony przez kobiety dla kobiet: dzielą się doświadczeniem, inspirują i swoim przykładem przekonują, że warto spełniać marzenia o podróżowaniu.

 

Spotkania w Gdańsku odbędą się już po raz trzeci. Z roku na rok impreza się rozrasta, z kameralnej inicjatywy podróżującej po świecie blogerki wkrótce ma szansę powstać festiwal podróżniczy z prawdziwego zdarzenia.

– Chcemy, żeby kobiety odważniej podejmowały decyzje o podróżach solo, – tłumaczą organizatorki Spotkań, Anita Demianowicz i Ana Matusevic. – Odważniej, co nie znaczy mniej rozważnie. Dlatego w roli prelegentek zapraszamy kobiety, które mają za sobą niejeden przebyty kilometr i mogą podzielić się swoim doświadczeniem.

Anita jest swoistą ambasadorką samotnego podróżowania. W ubiegłym roku przejechała 3550 km rowerem dokoła Polski – zupełnie sama. Zajęło jej to siedem tygodni. Udowodniła sobie i innym, że kobietom do słabej płci jest daleko oraz że prawdziwą przygodę można przeżyć również we własnym kraju.

Największe zainteresowanie, obok opowieści z egzotycznych podróży, wzbudzają tematy praktyczne: o tym, jak podróżować z dziećmi, w co się ubierać odwiedzając kraje muzułmańskie, czy bezpiecznie jest podróżować solo. Ale TRAMPki są nie tylko o tym, jak zadbać o siebie w podróży. W tym roku usłyszymy opowieści kobiet, które mieszkały m.in. w Korei Północnej, przemierzały Iran bambusowym rowerem, żeglowały po Bałtyku, zdobywały Spitzbergen czy pracowały w Tajlandii. Goście podzielą się swoimi pomysłami na kolejne podróże i spróbują przekonać, że podróżowanie na emeryturze lub z małymi dziećmi też jest możliwe. Obok relacji z podróży nie zabraknie solidnego know-how: jeden dzień Spotkań został poświęcony wyłącznie warsztatom.

Choć Spotkania są organizowane przez kobiety dla kobiet, z obecności mężczyzn na widowni organizatorki również się cieszą.

– Nie funkcjonujemy w jakiejś innej przestrzeni. Mamy rodziny i partnerów, którzy nas wspierają, ale nierzadko również są pełni obaw, – mówią. – Na Spotkania zapraszamy wszystkich, bo pokazują kobiecą twarz podróżowania.

Więcej szczegółów oraz informacje o rejestracji i biletach: trampki.travel.pl

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Blogerka, fotografka i człowiek kultury. Uwielbia podróże i odwiedziła: Gruzję, Grecję, Izrael, Portugalię, Norwegię, Włochy, Szkocję i Walię. Swoje fotografie i zapiski publikuje na blogu http://www.jakmalowany.pl. Lubi wyzwania i należy do tych ludzi, którzy ratują świat. Angażuje się w organizowanie tylko najlepszych konferencji (Medionalia, Trampki, Europejski Poeta Wolności). Instagram: anamatusevic Twitter: anamatusevic

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę