Nasz profile

Warsztat grafika od kuchni

Aktualności

Warsztat grafika od kuchni

Warsztat grafika od kuchni

Jak przeglądamy strony internetowe? Które elementy reklamy przyciągają naszą uwagę? O tym, jak od kuchni wygląda projektowanie opowiedzą graficy i specjaliści od komunikacji wizualnej podczas Main Event. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca na wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS przy ul. Ostrowskiego 30b. Wstęp bezpłatny.

Cykl warsztatów i wykładów przygotowanych przez Instytut Grafiki Uniwersytetu SWPS to okazja do poznania praktycznego wymiaru pracy projektantów. Tego dnia odbędą się zajęcia kreatywne, reklamowe, fotograficzne oraz technologiczne.

Mamy wiele źle opracowanych ofert wizualnych, gdyż w procesie projektowym nie uwzględnia się ludzi. Grafika jest w tym kontekście środkiem wyrazu. W ramach naszych studiów koncentrujemy się na wypracowaniu niezbędnych kompetencji i umiejętności, które dostarczają szerszego kontekstu funkcjonowania w przemysłach kreatywnych – tłumaczy dr Michał Jakubowicz, fotograf, Instytut Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

Specjaliści w dziedzinie projektowania wytłumaczą, na czym polega design thinking i jak porządkuje się pomysły związane z problemami projektowymi. Naukowcy przeprowadzą badania eyetrackingowe, których wyniki pozwolą świadomie podejść do kreowania informacji. Praktycy wyjaśnią, jak tworzyć reklamy wywołujące emocje i inspirujące do działania. Opowiedzą o stylach życia prezentowanych w popularnych spotach reklamowych i pokażą, jak w praktyce do tworzenia kreacji wykorzystać strategiczne założenia marki.

Praca grafika związana jest nie tylko z projektowaniem, reklamą oraz budowaniem stron internetowych, ale również kinematografią. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, czym jest animacja poklatkowa oraz jak powstają filmy animowane i storyboardy.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dwie wystawy prac z tegorocznych plenerów dydaktycznych „Plenery 2016” realizowane w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz „Projektowanie z zamkniętymi oczami” rozgrywające się w Międzygórzu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy  do 8 czerwca zarejestrować się przez formularz zgłoszeniowy

Wstęp bezpłatny. Więcej informacji o spotkaniu znajduje się na stronie swps.pl/wroclaw.

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę