Nasz profile

Plebiscyt MediaTory – znamy nominowanych w jubileuszowej 10. edycji

Aktualności

Plebiscyt MediaTory – znamy nominowanych w jubileuszowej 10. edycji

Plebiscyt MediaTory – znamy nominowanych w jubileuszowej 10. edycji

Studenci dziennikarstwa już po raz 10-ty nominowali do nagrody MediaTory najlepszych według nich ludzi mediów. W tym roku szansę na statuetkę ma po raz pierwszy dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, a także innowacyjne projekty dziennikarskie. Wybór laureatów w 9-ciu kategoriach należy do ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania studentów z 22 uczelni z całej Polski.

W trwającym od 2007 roku Plebiscycie MediaTory przyszli adepci dziennikarstwa mogą wskazać swoich dziennikarskich mistrzów w kategoriach: AuTORytet, TORpeda, NawigaTOR, AkumulaTOR, ObserwaTOR, InicjaTOR, ReformaTOR, ProwokaTOR oraz DetonaTOR. Na tegorocznej liście nominowanych znalazło się 40 wytypowanych przez studentów propozycji. O tym, do kogo powędrują statuetki dowiemy się 3 grudnia podczas uroczystej Gali Finałowej w Krakowie.

 

„Lista nominacji pokazuje, że studenci starali się dostrzec najistotniejsze dziennikarskie wydarzenia i twarze polskich mediów ostatnich 12 miesięcy. Cieszymy się, że 3 grudnia w Krakowie będziemy mogli zebrać w jednym miejscu tych wszystkich wspaniałych dziennikarzy. Tym bardziej, że Plebiscyt w tym roku obchodzi swój jubileusz” – mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Na liście nominowanych znalazły się reporterskie materiały telewizyjne, liczne publikacje książkowe, internetowe teksty dziennikarskie, ale także audycje radiowe i znane tytuły prasowe. Szansę na statuetkę ma po raz pierwszy dziennikarz PAP Jakub Krupa, który został nominowany w kategorii TORpeda za rzetelność zagranicznych doniesień
i pokazywanie wartości prac depeszowca w dobie internetu. Pozostali nominowani w tej kategorii, to Roman Osica, Tomasz Sekielski, Piotr Witwicki i Tomasz Włodarczyk.

Studenci dostrzegli także nowe inicjatywy dziennikarskie. W kategorii InicjaTOR nominowali multimedialny projekt Miasto Archipelag, który w nowatorski sposób przedstawia trudną sytuację byłych miast wojewódzkich, a także pierwszą internetową inicjatywę telewizyjną – projekt #dziejesięnażywo Wirtualnej Polski. Dostrzeżeniem nowych zjawisk dziennikarskich jest też nominacja w kategorii DetonaTOR dla autorów portalu OKO.press – Bianki Mikołajewskiej i Jakuba Stachowiaka za materiał „Unijne miliony Edwarda Szydły”.

Na liście nominacji nie zabrakło także docenianych już dziennikarzy czy tytułów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy przygotowali swoje nowe, szeroko komentowane materiały. Wśród 40 propozycji znalazła się m.in. Anita Werner, nominowana w kategorii InicjaTOR za reportaż “Miss więzienia”, Marcin Kącki nominowany w kategorii ObserwaTOR za „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”, Wacław Radziwinowicz doceniony w kategorii NawigaTOR za książkę „Crème de la Kreml. 172 opowieści o Rosji”, czy Tygodnik Powszechny, nominowany w kategorii ProwokaTOR za okładkę numeru i materiał Magdaleny Kicińskiej o nacjonalistycznych organizacjach w Polsce.

Najważniejszą z kategorii jest AuTORytet. Nagradzani są w niej dziennikarze, od których studenci mogą uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. Jest to szczególna nagroda, przyznawana za całokształt pracy i działalności dziennikarskiej, dlatego studenci na karcie do głosowania mogą sami podać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski wzór.

Organizatorami 10. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński, a Sponsorem Głównym – Fundacja Seriatim. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę