Nasz profile

Personal Democracy Forum PL CEE 2016

Aktualności

Personal Democracy Forum PL CEE 2016

Personal Democracy Forum PL CEE 2016

W dniach 17-18 marca 2016 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się Forum Demokracji Osobistej – Personal Democracy Forum PL CEE. To największe w Europie wydarzenie poświęcone nowym technologiom, demokracji oraz zaangażowaniu obywatelskiemu, miejsce spotkań ludzi aktywnych i pragnących wpływać na zmiany społeczne.

W tym roku ponad 40 ekspertek i praktyków oraz ponad 300 uczestników z całej Europy od Bałkanów po Kaukaz wraz z partnerami z USA i gośćmi z innych kontynentów spotkają się w Gdańsku, kolebce ruchów demokratycznych, aby rozmawiać o zaangażowaniu obywateli w zwalczanie podziałów ideologicznych generowanych przez radykalne narracje w internecie, a także o możliwych scenariuszach odnawiania więzi obywatelskich w celu znalezienia nowych standardów gwarantujących obiektywizm opinii, neutralność wypowiedzi medialnych oraz wspierających skuteczny dialog społeczny. To już czwarta edycja PDF PL CEE. W poprzednich latach Forum zgromadziło ponad 900 osób z 36 krajów.

Od pierwszej edycji, trzy lata temu, łączymy ze sobą różne środowiska: administrację publiczną, aktywistów, organizacje pozarządowe, polityków. Tegoroczny temat – Co łączy obywateli? – jest dla nas naturalny i jednocześnie bardzo potrzebny. Czas bardziej krytycznie zastanowić się, jak technologia wpływa na społeczeństwo oraz debatę publiczną – Jakub Górnicki, członek Zarządu Fundacji ePaństwo.

W pierwszym dniu wydarzenia 15 zaproszonych ekspertów i ekspertek reprezentujących organizacje pozarządowe, administrację publiczną, instytucje technologiczne będzie dyskutować o tym, co dzieli, a co łączy obywateli w kontekście internetu i nowych technologii oraz prezentować innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój demokratycznego społeczeństwa informacyjnego. Drugi dzień konferencji będzie się składał z czterech bloków 50-minutowych warsztatów tematycznych prowadzonych przez praktyków – przedstawicieli środowisk pozarządowych, mediów, instytucji publicznych, administracji – z Polski i zagranicy.

17 marca wystąpi m. in.  Jennifer Pahlka (USA) – założycielka i dyrektor zarządzająca Code for America, w Białym Domu pracowała nad kształtowaniem polityki cyfrowej,  Václav Štětka (Czechy) – wykładowca na Uniwersytecie Karola w Pradze specjalizujący się w tematyce mediów i globalizacji, Sheba Najmi (Pakistan) – dziennikarka, założycielka Code for Pakistan, organizatorka pierwszego społecznego Hackathonu w Pakistanie; absolwentka Uniwersytetu Stanforda, Rebecca Rumbul (Wielka Brytania) – kierownik Działu Badań w brytyjskiej organizacji mySociety oraz stały komentator polityczny dla BBC w Walii, Krzysztof Izdebski (Polska) – prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej, prawnych aspektach kontroli społecznej oraz przeciwdziałaniu korupcji, Sandor Lederer (Węgry) założyciel i prezes organizacji K-monitor, od szeregu lat obserwującej mechanizmy węgierskiej polityki i inni.

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się na stronie: http://epf.org.pl/pl/wydarzenia/pdfplcee16/

Koszt biletu: 20zł. Liczba miejsc jest ograniczona. (Na kod: 'student’ darmowa rejestracja.)

Bieżące informacje na temat konferencji można również śledzić na wydarzeniu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1690074087886940/

Forum odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w dniach 17–18 marca 2016 roku w godz. 10-18. Pierwszego dnia organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne w języku polskim i angielskim. Sesje drugiego dnia będą prowadzone w języku polskim i angielskim. Konferencja będzie transmitowana na żywo.

 

PDF PL CEE 2016 organizowany jest przez porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z TechSoup Polska, Miasto Gdańsk i TransparenCEE. Wydarzenie jest wspierane przez Koduj dla Polski, Personal Democracy Media, Code for All, Teplitsa. Sponsorami konferencji są Departament Stanu USA w ramach Programu „Promocja technologii dla przejrzystości i odpowiedzialności”, Omidyar Network oraz Google. Patronami medialnymi konferencji są Gazeta Wyborcza, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Forum Samorządowe, Respublica, Eastbook, Tygodnik Solidarność, 300polityka, ngo.pl.

 

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę