Nasz profile

Wystawa fotograficzna „Street Dogs of Poland”

Aktualności

Wystawa fotograficzna „Street Dogs of Poland”

Wystawa fotograficzna „Street Dogs of Poland”

Na tegorocznej wystawie w Instytucie Sztuki Wyspa zaprezentowanych zostanie 57 prac wyselekcjonowanych spośród około 360 fotografii wyróżnionych w roku 2015 tytułem „zdjęcia dnia” Galerii Street Dogs of Poland (oraz z ponad 2 tysięcy wyróżnionych samą publikacją w Galerii). Pokażemy także prace honorowych członków Grupy (Chris Niedenthal, Jacek Bonecki, Damian Chrobak).
Wystawa ma być podsumowaniem drugiego roku istnienia Grupy Fotograficznej „Street Dogs of Poland”. Grupa ta została założona w styczniu 2014 na Facebooku i działa prężnie, obecnie licząc już przeszło 3 tysiące członków. Stowarzyszenie zrzesza polskich pasjonatów fotografii ulicznej mieszkających zarówno w Polsce, jak i w wielu innych zakątkach świata.

Wiele z prezentowanych prac zostało docenionych w zeszłorocznych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do zobaczenia tak wielu świetnych prac wybitnych fotografów w jednej galerii.
Wszystkie zdjęcia po prezentacji na wystawach zostaną zlicytowane, a pieniądze zebrane w ten sposób, trafią do jednego z domów dziecka.

Główny cel Grupy to promowanie polskich autorów i polskiej fotografii ulicznej. Street Dogs Of Poland to największa polska grupa fotograficzna skupiająca miłośników tego rodzaju fotografii na portalach społecznościowych.
W roku 2015 SDoP zrealizowała swoją pierwszą wystawę fotograficzną 30 wymiarów fotografii ulicznej – rok 2014, która odbyła się w kilku miastach Polski i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony autorów jak i oglądających.
Stąd pomysł, by w roku bieżącym kontynuować wystawę, zorganizować przegląd najlepszych prac – tym razem w szerszej formie.

 

Wernisaż
Kiedy: 6 lutego, godz. 17:00
Wstęp: Wolny

 

Wystawa czynna będzie od 6 do 28 lutego
piątek – niedziela 12:00 -15:00
Wstęp: Wolny

Gdzie: Instytut Sztuki Wyspa

fot. Elwira Kruszelnicka

 

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę