Nasz profile

Big Book Festival – z pisarzami o szaleństwie, seksie, szczęściu i zbrodniach

Aktualności

Big Book Festival – z pisarzami o szaleństwie, seksie, szczęściu i zbrodniach

Big Book Festival – z pisarzami o szaleństwie, seksie, szczęściu i zbrodniach

Jak się piszę dobre i złe sceny erotyczne? Dlaczego warto zwariować? Czy można zaprogramować szczęśliwych ludzi? Co nas ciągnie do okrucieństwa? I czemu hipsterzy zamieniają croissanty na transparenty? Czwarty Duży Festiwal Czytania zaprasza rozmów na niecodzienne tematy. Zamiast spotkań autorskich – dyskusje, spory i zaskakujące wnioski.

wielka ucieczka I the great escape
10-12 czerwca, Warszawa, Pałac Szustra

 

Jacek Dehnel i Zośka Papużanka piszą o kanonach – piękna, sukcesu i normalności. Ale ich bohaterami są współcześni szaleńcy, odszczepieńcy, którzy nie mieszczą się w kategoriach narzucanych przez autorytety, szkoły i środowiska. Co wynika z wolności wariatów? Co tracimy żyjąc potulnie? Za co kochamy i nienawidzimy tych, którzy wszystko robią inaczej? Dwójka autorów w rozmowie o zwyczajnym szaleństwie.

Grażyna Plebanek, Agnieszka Wolny-Hamkało i Marta Masada spotkają się, by otwarcie porozmawiać o seksualności na papierze. Jak pisarki zabierają do „tych rzeczy“? Jak nazywać seksualność, żeby nie wyszło tanio i banalnie? Od kiedy zmienia się polskie pisanie o intymności i kto robi to lepiej – one czy oni? Trzy autorki nawiązujące do zmysłowości w dyskusji, jakiej jeszcze nie było.

Kuba Wojtaszczyk i Karolina Korwin-Piotrowska zaglądają w duszę polskiego hipstera. Kim jest ten estetyczny opozycjonista bez etatu, jeżdżący na rowerze w tenisówkach, popijający proseco w towarzystwie psa, a od niedawna chodzący na demonstracje? Czy to moda stała się postawą, czy odwrotnie? Młody autor i błyskotliwa dziennikarka na tropie tożsamości miejskich inteligentów.

Łukasz Orbitowski, Justyna Kopińska i Przemysław Semczuk zajmują się złem. Pokazują jego historyczne i współczesne wcielenia, wchodzą pod skórę przestępców – tych owianych legendą i tych bezimiennych, podobnych do nas. Czy zło zmienia się z czasem? Jak zabijano w PRL, a jak się to robi teraz? Czy w jednej zbrodni może przejrzeć się, jak w lustrze, całe społeczeństwo? Zabójcza natura okiem autorów powieści i reportaży.

Grzegorz Piątek i Kerstin Gust powiedzą, jak zaprojektować masowe szczęście. Polski architekt i autor oraz niemiecka projektantka i kuratorka przyjrzą się biografiom Warszawy oraz Berlina. W obu miastach dyktatorzy i wizjonerzy wprowadzali nowy ład, a wraz z nim nowego człowieka. Czy budynki i przestrzeń mogą uczynić nas szczęśliwszymi? I kto trzyma klucz do radości – urbaniści czy my?

Big Book Festival odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Pałacu Szustra przy ul. Morskie Oko 2.

W programie 50 wydarzeń. Wstęp jest wolny. Organizatorem festiwalu jest Fundacja „Kultura nie boli“. Pełny program zostanie ogłoszony w maju. Więcej: bigbookfestival.pl

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę