Nasz profile

Wernisaż wystawy Moje Góry – malarstwo Ryszarda Kowalewskiego

Aktualności

Wernisaż wystawy Moje Góry – malarstwo Ryszarda Kowalewskiego

Wernisaż wystawy Moje Góry – malarstwo Ryszarda Kowalewskiego

Termin wernisażu: 5 kwietnia 2016 (wtorek) o godz. 18:00
Ekspozycja: 6.04.2016 – 5.05.2016 od pon.-pt. w godz. 10.00 – 20.00

Wstęp wolny

Galeria Domu Kultury „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury

ul. Turystyczna 3, 80-680 Gdańsk Sobieszewo / tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow@gak.gda.pl / www.wyspaskarbow.gak.gda.pl/

W twórczości Ryszarda Kowalewskiego dominujące odzwierciedlenie ma Pasja górska. Artysta maluje góry i portrety ludzi gór. Swoje prace eksponuje przede wszystkim na wystawach indywidualnych. Bierze też udział w prezentacjach zbiorowych w kraju i za granicą.

Ryszard Kowalewski – ur. 29 listopada 1943 roku w Lublinie. Do Liceum Sztuk plastycznych uczęszczał w Zamościu. Stamtąd wyjechał na studia do Warszawy (Akademię Sztuk Pięknych ukończył z wyróżnieniem). Pasją artysty obok malarstwa stała się wspinaczka wysokogórska. Wieloletnią przygodę z profesjonalnym alpinizmem rozpoczął w polskich Tatrach i począwszy od 1965 roku dokonywał liczących się w alpinizmie wejść, m.in. na dwa dziewicze siedmiotysięczne szczyty w Karakorum. Zmierzył się również z ośmiotysięcznikami w Himalajach Nepalu, tam też zimą wszedł na dziewiczy szczyt sześciotysięczny. Dokonał pierwszych przejść na pięciotysięczne szczyty w Pamiro – Ałaju i Andach. Eksplorował również dziewicze jaskinie Kolumbii.

Nagrody:
– Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury z okazji 40-lecia pracy twórczej
– Złota Odznaka Związku Polskich Artystów Plastyków za pracę społeczną
– Honorowy Członek Polskiego Związku Alpinizmu
– Od roku 2014 – Prezes Okręgu Gdańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków
– Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2015 r.)
– Specjalna Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego. (2015 r.).
Odznaki: Zasłużony dla Gdańska / Zasłużony dla Ziemi Gdańskiej

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę