Nasz profile

Ballet Magnificat w Polsce

Aktualności

Ballet Magnificat w Polsce

Ballet Magnificat w Polsce

Amerykańska grupa baletowa Ballet Magnificat to połączenie profesjonalizmu i piękna, radości i ekspresji, tańca i Ewangelii.
Ballet Magnificat wystawił już swoje spektakle dla ponad 12 milionów widzów na całym świecie, występując do tej pory m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Chinach, Izraelu, Korei, a to tylko krótki fragment listy. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie.

 

Artyści co roku wystawiają ponad 200 spektakli, które charakteryzuje nie tylko poruszająca muzyka i profesjonalna choreografia, ale i czytelne ewangeliczne przesłanie. Ich występy to niezwykła mieszanka tradycyjnego tańca z nowoczesnymi baletowymi aranżacjami. „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

 

Pragnieniem artystów jest przywrócenie bogactwa tańca we współczesnym Kościele; daru tańca jako narzędzia o niezwykłym potencjale ewangelizacyjnym, który jest w stanie otwierać serca na Boga i przemienić życie wielu ludzi.

W repertuarze Ballet Magnificat znajdują się poruszające interpretacje m.in. przypowieści o synu marnotrawnym „Prodigal’s Journey”, powieści Corrie ten Boom „Hiding Place” („Bezpieczna kryjówka”) opowiadającej historię rodziny holenderskich chrześcijan, ukrywających Żydów podczas II wojny światowej, historii wyjścia Izraela z Egiptu – „Wybaw nas!” czy najnowszy spektakl „Face to face” („Twarzą w twarz”) o tym, jak to jest żyć z Chrystusem, a jak bez Niego.

Stowarzyszenie „Do Źródła” od 2012 r. organizuje spektakle Ballet Magnificat w Polsce. Na każdy występ przychodzi 600-800 osób, wypełniając do ostatniego miejsca sale teatralne. Przez trzy lata w ten sposób Ewangelię o Bożej miłości zobaczyło i usłyszało ponad 6 tysięcy osób podczas 10 spektakli. Wrażenie widowiska jest nie do opisania, wielu ludzi zostaje wzruszonych do łez, stykając się z przesłaniem podnoszącej Bożej łaski. PO RAZ PIERWSZY w 2016 r. Ballet Magnificat zatańczy do utworów muzycznych zaśpiewanych w języku polskim! W ich nagraniu brali udział czołowi artyści polskiej sceny muzycznej.

W 2016 roku tournée Balletu Magnificat po Polsce:

• 21.04 (czwartek) – Radlin, spektakl: Powrót marnotrawnego
• 23.04 (sobota) – Bielsko-Biała, spektakl: Powrót marnotrawnego
• 24.04 (niedziela) – Chrzanów, spektakl: Powrót marnotrawnego
• 2.05 (poniedziałek) – Czaplinek, spektakl: Powrót marnotrawnego
• 3.05 (wrotek) – Koszalin, spektakl: Twarzą w twarz
• 6.06 (piątek) – Toruń, spektakl: Powrót marnotrwnego
• 7.06 (sobota) – Warszawa, spektakl: Twarzą w twarz
Szczegółowe informacje na stronie Stowarzyszenia Do Źródła: www.dozrodla.org

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę