Nasz profile

Inspiracja 52 nr/ kwiecień 2016

Magazyn

Inspiracja 52 nr/ kwiecień 2016

Inspiracja 52 nr/ kwiecień 2016

W tym wydaniu nasz bohater z okładki, Kamil Łukasiewicz inspirował się najpierw swoim ojcem, a potem pierwszym szefem. Kamil podkreśla, że ma farta, ale moim zdaniem jest poszukiwaczem inspiracji. Mówi, że lubi otaczać się ludźmi mądrzejszymi do siebie. Widzę w tym pokorę. Przypominam, że pokora poprzedza chwałę, więc wietrzę rychły sukces w biznesie.

Piotr Włóczkowski przybliżył postać Boba Dylana, który podziwiał starszego kolegę, pojechał na drugi koniec Ameryki, by go poznać. Potem napisał wiele świetnych piosenek, które wielu inspirują do dzisiaj. Tu zadziałała zasada podawania dalej.

Marcel Płoszczyński, autor youtubowego programu Na poddaszu, szuka inspiracji słuchając innych. Pyta ich o przeżycia z Bogiem, ponieważ sam chce doświadczać Boga w swoim życiu. Mówi, że jeszcze długa droga przed nim, lecz on się nie zniechęca, bo przecież innym się udało.

Potrzebujemy inspiracji, by się nie wypalić. Jeśli będziemy uczyli się i pracowali tylko dla pieniędzy, to szybko pozbędziemy się energii życiowej. Widać to w artykule o kryzysie dwudziestopięciolatków. Jeśli nie ma celu w tym co się robi, można czuć się jak maszynka do wykonywania rutynowych zadań. Taka maszynka szybko się zepsuje.

Nie ma nic wstydliwego w podziwianiu innych. Ważne jest to, by podziw poddać ocenie przez pryzmat ideałów, a następnie pod wpływem inspiracji napisać nowe cele dla swego życia.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Magazyn

Na górę