Nasz profile

Droga 50/ maj 2015

Magazyn

Droga 50/ maj 2015

Droga 50/ maj 2015

Droga jest szczęściem, tak mawiają mędrcy. Podróż kojarzy się z przemianą, zbieraniem doświadczeń i dojrzewaniem. Ale każdy wybiera drogę własną. Co prawda rodzice wskazali nam kierunek lub zainspirowali do zdobycia celu. Jedna dalej każdy idzie sam. Jedni wybierają gładkie autostrady, inni kręte leśne ścieżki. Jedno jest pewne, że każda droga, obojętnie jak wygląda, kiedyś się skończy. Wiemy o tym, dlatego wielu chciałoby wiedzieć co znajduje się za jej końcem. Ten temat poruszył Bartek Sekowski. Opisał drogę do Boga z punktu widzenia różnych religii.

W majowym wydaniu płyń Pod Prąd poruszamy również temat podróżowania, dlatego rozpoczynamy od codziennych podróży. Zuzanna Wiśniewska porozmawiała ze studentami pytając ich o uciążliwości w przemieszczaniu się z miejsca zamieszkania na uczelnię.

Od wyruszenia w drogę rozpoczyna się podróż życia. Można ją odbyć autostopem, albo zaplanować wycieczkę z konkretnym celem. Patrycja Żołyniak oraz Karolina Gizara rozmawiały z podróżnikami. Pytały co ich inspiruje do podróży oraz co im daje wyruszenie w drogę.

Podczas wyprawy można poznać wspaniałych ludzi. Zawiązane relacje często przeradzają się w przyjaźń. Ana Matusevic opisała przygodę dziewczyn z Polski, które poznały się w Grecji, a zaprzyjaźniły w Albanii. Wyprawa interesująca, a bliskie więzi sprawdzone w przeróżnych doświadczeniach podczas poznawania nieznanego kraju.

Kto jest kreatywny wie, że aby przeżywać przygodę nie trzeba daleko wyjeżdżać. Wystarczy wyjść z domu, ale wcześniej trzeba zajrzeć na stronę geocaching.pl. Tu można znaleźć inspirację do odszukiwania skrytek w obrębie swego domu lub miejscowości. O wzrastającej społeczności wokół zabawy w poszukiwaczy skarbów napisała Patrycja Oryl.
Patrycja napisała reportaż na tematu różnic kulturowych. Odkryjemy w nim historię Julii zakochanej w Egipcjaninie. Uprzedzam, że opowieść nie kończy się happy Endem.

W tym wydaniu możemy odkryć smutny los słoni opisany przez Marię Kuczkowicz. Opowiada nam o losie tych zwierząt w Tajlandii. Dowiemy się, dlaczego oszczędzanie papieru ma wpływ na życie słoni. Maria zaangażowała się w pomoc słoniom, wyjechała do Tajlandii, by ratować zwierzęta, teraz stara się koordynować pomoc z Polski.

Magazynu kończy się opowieścią o Woody Guthrie, amerykańskim muzyku. Jego piosenka została okrzyknięta drugim hymnem USA. Piotr Włuczkowski zabiera nas w sentymentalną podróż do Stanów Zjednoczonych Ameryki, cofając się do początku dwudziestego wieku.

Opisane pomysły na przebycie drogi niech będą inspiracją do tego, by iść by zrozumieć więcej. Bo kiedy chcesz więcej zrozumieć, będziesz maszerować przeciwnościom pod prąd.

Katarzyna Michałowska, naczelna(at)podprad.pl

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Magazyn

Na górę